Facebook Google+ Twitter

Więźniowie posprzątają mazowieckie lasy

Około 30 więźniów na mocy czwartkowego porozumienia przedstawicieli zarządu województwa, zespołu parków oraz Służby Więziennej, posprząta lasy Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

 / Fot. AquaOcean/ własność publicznaWięźniowie nie tylko będą czyścić lasy, ale także porządkować ścieżki przyrodnicze i remontować budynki oraz obiekty. Ponadto będą uczestniczyć w specjalnych zajęciach zorganizowanych przez pracowników Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

Praca fizyczna dla więźniów daje dużą możliwość resocjalizacji. Aktywność na rzecz regionu daje duże szanse normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Porozumienie jest elementem trwającego od maja programu "Czyste lasy na Mazowszu". Umowa współpracy podpisana jest na 3 lata i obejmuje 2011-2014 rok.

Na ten cel w budżecie województwa zostało zarezerwowane ponad 105 tyś. zł.
Lasy zajmują około 22 proc. powierzchni Mazowsza. Z roku na rok przybywa nielegalnych wysypisk. W 2009 r zebrano ponad 8 tys. m sześć. odpadów.

Źródło: TVN Warszawa

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Beata Krzak
  • Beata Krzak
  • 21.08.2011 21:36

Może tak będzie dobrze:
http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/zimowe-utrzymanie-drog-i-chodnikow/
Nie tylko ten przykład jest namacalny i dobry. Będzie takich więcej, bo to konieczność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobrze się dzieje, że aktywność więźniów jest kierowana w stronę przyrody i najbliższego otoczenia. Resocjalizacja to temat trudny, ale potrzebny. Natura wpływa kojącą i regulująco na organizmy żywe. Przykłady angażowania skazanych do prac środowiskowych już są dość liczne i pozytywne.
<a href="http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/zimowe-utrzymanie-drog-i-chodnikow/" target="_blank">link</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.