Facebook Google+ Twitter

Więźniowie uciekli z Atlasa

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-08-20 11:02

Uciekli dwaj więźniowie odbywający kary w więzieniu przy ul. Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim. 25-letni Tomasz K. i 27-letni Sebastian M. nie zniknęli jednak z aresztu, lecz z zakładu produkcyjnego firmy Atlas, gdzie pracowali bez nadzoru.

Uciekinierzy z trzema innymi osadzonymi pracowali przy mieszalniku do produkcji tynku. Codziennie rano przy więziennej bramie odbierał ich pracownik Atlasa, a po pracy odprowadzał z powrotem. Około południa ich zniknięcie zauważył brygadzista.

– Uciekinierzy odbywali kary za drobne kradzieże; pracowali już dość długo i nie było z nimi wcześniej problemów. Do wyjścia na wolność pozostało im około pół roku – mówi porucznik Sylwester Rozpończyk z Aresztu Śledczego w Piotrkowie.

Więźniów nikt nie pilnował, choć formalnie grupa ma przydzielonego opiekuna ze strony pracodawcy.

– Nikt nad nimi nie stoi, bo musielibyśmy zatrudnić do tego dodatkowego pracownika – mówi Aleksandra Paprocka z firmy Atlas. – Nie wiemy nawet kiedy i którędy uciekli.

– To żadni bandyci, tylko młodzi ludzie, którzy weszli w kolizję z prawem. Uznaliśmy, że zatrudnienie będzie dla nich formą pomocy – dodaje Józef Wędzonka, dyrektor piotrkowskiego zakładu Atlasa. – Szkoda, że nie skorzystali z szansy. Do pracy już nie wrócą, a wyrok pewnie zostanie im przedłużony.
 (oby)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.