Facebook Google+ Twitter

Wigilia czy ciągle ta sama?

W milionach polskich domów dziś odbył się niezwykły "rytuał" - "zdrowych, pogodnych - szczęścia pomyślności i wszystkiego dobrego". Każdy z nas mógł usłyszeć szczere życzenia płynące z rozumu. A co z sercem? A co z bożym błogosławieństwem.

Coraz częściej Polacy podchodzą do świąt z dozą sceptycyzmu, braku poczucia klimatu Bożego Narodzenia.

Zakupy, porządki, kolejne wydatki - wszystko to przysłania rzecz najważniejszą - serce. W wirze przygotowań, promocji świątecznych nie dostrzegamy już 4-tygodniowego czasu oczekiwania.

Płyniemy jak martwe ryby z prądem komercjalizacji. Co się stało z prawdziwą miłością rodzinną? Gdzie jest sianko pod obrusem wigilijnym? Gdzie życzenia błogosławieństwa bożego i jakże wyczekiwane dziś -"Szczęść Wam Boże!"

Nasi dziadkowie pamiętają inne święta, kiedy to szukano na niebie pierwszej gwiazdy, śpiewano kolędę "Bóg się rodzi" i odmawiano modlitwę dziękczynienia za kolejny rok życia. "Bo kiedyś ludzie nie mieli tego wszystkiego co dziś - usłyszałem stwierdzenie 75-letniej staruszki. Cieszono się tym, co było w domu, siadano przy zapalonej świecy i śpiewano - aż do Pasterki.."

Magia świąt Bożego Narodzenia z gamą programów telewizyjnych-to kolejny sposób spędzenia tych jakże radosnych świąt. Człowiek jest wolny i może wybierać, dziś i każdego dnia.

Ja wybrałem, wybrałem Chrystusa, który dziś się narodził na nowo w moim sercu, który daje mi pokój i siłę, który swym blaskiem rozpromienia ciemności dnia codziennego, a w ciszy serca rozbrzmiewa delikatny śpiew - Lulajże Jezuniu...

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Wiem, dostaniecie budyń na kolację. ;)

Wesołych świąd. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co na to ordynator?

Wesołych świąd. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie w główce a w sercu.

My judeochrześcijanie wierzymy, że Mesjasz weźmie pod swój but wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Mariusz Szulc - "NIECH PAN JEZUS NOWO NARODZONY KRÓLUJE ! !! ! ! ! ! "

Dopóki ci w główce króluje, to sobie królujcie razem. ;)

Wesołych świąd. :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Acha..5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...Ja wybrałem, wybrałem Chrystusa, który dziś się narodził na nowo w moim sercu, który daje mi pokój i siłę, który swym blaskiem rozpromienia ciemności dnia codziennego, a w ciszy serca rozbrzmiewa delikatny śpiew - Lulajże Jezuniu.."

Dodam tylko- ja też;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mariuszu, raczej skojarzenie niż upomnienie. Upominać miałabym prawo, gdyby mi się nigdy ręka po ten kamień nie wyciągała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy się kłoci - możliwe bym pisany pod wpływem chwili... Dziękuję za braterskie upomnienie:) pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Pan Mariusz Szulc
Z całym szacunkiem, jakoś ten wpis kłóci się z Pana tekstem... Wybierając Chrystusa, nie wolno zapominać i o tym:
"Otóż taka jest nauka chrześcijańska: Jeśli ktoś czyni jakieś dobro, to dzięki łasce Bożej. Jeśli człowiek czyni zło, to z samego siebie. Kiedy zacznie czynić dobro, niech sobie tego nie przypisuje, ale niech dziękuje Temu, który go do tego uzdolnił. Czyniąc dobro, niech też nie potępia tego, kto nie czyni, ani niech się nie uważa za lepszego. Nie wyczerpał bowiem Bóg na nim swojej łaski, aby nie mogła ona ogarnąć jeszcze kogoś innego." Enarr. in Ps 93,15 (PL 37,1203n)
I jeszcze:
"Obraza i krzywda budzi potrzebę zemsty: w ukaraniu drugiego szuka człowiek dla siebie lekarstwa, a sprowadza w ten sposób na siebie ciężkie utrapienie. Aby pokazać nam drogę, Chrystus Pan raczył się we wszystkim upokorzyć. Obyśmy tylko byli godni nią iść." Sermo. 123,1 (PL 38,684)

To bardzo trudne, ale chrześcijanin nie powinien sięgać po kamień, nawet gdy zostanie uderzony. Tak sądzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

i to ma być inteligentny człowiek który czyta Dowkinsa... zlepek przemyśleń psychicznego "geniusza".no tak racjonalista może, ale nie w takim wydaniu. Panie Adamiak nie się nie skrywa pan pod avatarem anonimowości tylko do Kościoła i na kolana... wiara jest dla wszystkich, nawet dla pana, prości to rozumieją, prostacy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.