Facebook Google+ Twitter

"Wigilia pewnego dysydenta" na Zamku Książąt Pomorskich

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-12-04 13:48

Na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie można zobaczyć wystawę "Wigilia pewnego dysydenta", prezentującą twórczość niemieckiego artysty Reinharda Zabki.

 / Fot. mat. organizatora Na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w sali ks. Jana Fryderyka, można oglądać wystawę prac Reinharda Zabki.

Wystawa zatytułowana "Wigilia pewnego dysydenta" pokazuje prace tego niemieckiego artysty, które nawiązują do życia w NRD, mówią o podziemiu i o subkulturze wschodnich Niemiec. W okresie komunizmu Zabka miał zakaz przekraczania granic, wobec czego wyobrażał sobie podróże. To, co widział we własnej wyobraźni i w snach, uwidocznił w swoich pracach. Swoją wystawę kieruje przede wszystkim do przyjaciół, babci, dziadka, dzieci, marzycieli, zakochanych, podróżujących, bezrobotnych i zbuntowanych.  / Fot. mat. organizatora

Reinhard Zabka - twórca obiektów, instalacji i kolaży, organizator licznych sympozjów i festiwali, laureat wielu nagród i stypendiów artystycznych. Twórca "Płonących labiryntów", które od 13 lat powstają corocznie podczas Festiwalu Wina i Teatru nad brzegiem Łaby w Radebeul. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Europie i Azji.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.