Facebook Google+ Twitter

Wigilia w Bardzie dla wszystkich

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-15 10:58

O wigilii takiej, jaką będę mieć i o tym, dlaczego ją organizuję.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Piotr Polak /PAPNigdy w życiu nie miałem rodzinnej wigilii. Nigdy też nie miałem rodzinnych świąt spędzonych w gronie bliskich sercu osób. Dlatego już po raz kolejny na terenie Barda współorganizuję wraz z odpowiednimi instytucjami takie wigilijne spotkanie i święta.

Kiedyś na podstawie swojej analizy stwierdziłem, że mogę robić
coś więcej dla ogółu społeczeństwa aniżeli tylko kupić i rozdać jakieś artykuły.

Od narodzin byłem pozbawiony domu - byłem i jestem sierotą. Wychowywałem się w domu dziecka, gdzie nigdy nie organizowano wigilii, o jakiej bym marzył. To, czego doświadczyłem, obecnie przyłożyłem na bezpośrednie działanie, organizując tę formę wsparcia dla osób zapomnianych. Z roku na rok coraz większa liczba instytucji i osób angażuje się w nasze dzieło. Dzisiaj jestem szczęśliwy, gdyż już piąty raz blisko 150 osób będzie miało zorganizowaną godną, rodzinną wigilię Bożego Narodzenia. Wszyscy opuszczeni, samotni i chorzy jesteśmy rodziną.

Sam wraz z przyjaciółmi gotuję strawy na stół świąteczny, sam też zdobywam produkty i co najważniejsze, uczę się obcować z osobami, które miały podobne przeżycia jak ja. W ten sposób przez kolejne pięć lat grono organizacyjne potężnie się zwiększyło. Również instytucje, sklepy, centra handlowe czy ośrodki pomocy społecznej angażują się w działanie.

Osobiście polecam Państwu przygotowanie takiej wigilii dla osób ubogich ze swojego otoczenia. Wielu ludzi myśli, że to dużo pracy i spory wydatek, ja jednak zapewniam, że nie - jeżeli coś robisię z miłości, to nie wymaga to Bóg wie jakich nakładów. Dla mnie nagrodą są przede wszystkim radość i uśmiech tych, którym się umożliwili spędzenie rodzinnych świąt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.12.2009 12:46

Teraz tez organizujemy Wigilię.
Odbędzie się ona w Centrum Kultury i Promocji ul- Kolejowa 12 w Bardzie dnia 22.12.2009 od godziny 16.00
Je żeli jesteś z naszej Gminy to zapraszamy serdecznie. Oto szczegóły

Burmistrz Miasta Barda i Pani Przewodnicząca rady Miejskiej, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszają na Bardzki wieczór Wigilijny. Uroczysta Kolacja odbędzie się dnia 22.12.2009 r o godzinie 16.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury I promocji w Bardzie.
Zapraszamy wszystkich którzy spędzają święta samotnie, skromnie i cichutko.w Programie Wigilijnej kolacji przewidziane jest:
Opłatek, Kolacja Wigilijna w uroczystym nastroju,kolędy, występy zespołów dzieci i młodzieży, prezentacja projekcji multimedialnej związanej tematycznie z Wigiliami i Świętami przez młodzież którą prowadzę w sekcjach muzyczno- poetyckich.
wiecej informacji na stronie www.mlodzibardo.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.12.2009 12:36

Teraz tez organizujemy Wigilię.
Odbędzie się ona w Centrum Kultury i Promocji ul- Kolejowa 12 w Bardzie dnia 22.12.2009 od godziny 16.00
Je żeli jesteś z naszej Gminy to zapraszamy serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.