Facebook Google+ Twitter

Wigilijne Dzieło po raz dwunasty

Kolejny raz rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Tym razem pod hasłem: Dzieciństwo bez przemocy.

W pierwszą niedzielę Adwentu, w Kościele katolickim rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Okres Adewntu, oprócz ściśle religijnego wymiaru (łac. adwentus - przyjście; czas oczekiwania na narodziny Chrystusa), charakteryzuje się od kilkunastu lat także rozmaitymi inicjatywami dobroczynnymi. Dwunasty raz Caritas Polska organizuje akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Od siedmiu lat akcja łączy też wspólnoty parafii ewangelickich i prawosławnych.

fot. A. Karłowska"Dzieciństwo bez przemocy. Jak mówi ks. Adam Dereń, dyrektor Caritas Polska, akcja nabiera w tym roku "charakteru kampanii społecznej" (cyt. za KAI). Chodzi o to, by po raz kolejny zwrócić uwagę społeczeństwa na te problemy, które są obok, których nie sposób uniknąć i udawać, że ich nie ma.

Organizatorzy podkreślają, że świece nie będą rozprowadzane przez osoby pukające do drzwi naszych domów, a wyłącznie w parafiach.
Zgodnie z ustaleniami, pieniądze uzyskane ze sprzedaży świec trafią do oddziałów Caritas na terenie diecezji i parafii. One właśnie zadecydują o tym, gdzie, do kogo i na jaki cel zostaną spożytkowane określone kwoty. Rok temu zebrano w ten sposób 18 milionów złotych.

Każda inicjatywa dobroczynna ma dwa wymiary: teraźniejszości i przyszłości. Pomoc tu i teraz oraz uczulenie na problem w przyszłości. Jakiś niedostatek, zło pozostaje i nie można ograniczać się do doraźnej pomocy. Potrzeba grupy ludzi i nakładów finansowych, aby opieka (w tym przypadku nad dziećmi, doświadczającymi przemocy w swych domach) miała charakter ciągły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Corocznie wspieramy wielce szlachetną inicjatywę,bo mamy nadzieję że poprzez Caritas zebrane środki pieniężne trafią do rzeczywiście potrzebujących ludzi! Chwała podobnym inicjatywom,skoro inni zapominają o biednych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.