Facebook Google+ Twitter

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-12-10 16:05

W II niedzielę Adwentu w Kościele Jezusowym w Cieszynie rozpoczęła się kolejna, dwudziesta już akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: ROZJAŚNIJ DZIECIOM PRZYSZŁOŚĆ. Polega ona na rozprowadzaniu charytatywnych świec bożonarodzeniowych.

Od 1999 roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest ekumeniczne, bo organizowanie wspólnie przez Caritas Polska, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos – Dzieło Miłosierdzia Kościoła Prawosławnego.

W tym roku Diakonia rozprowadzi 13 tys. świec, a Eleos 12 tysięcy. Środki pozyskane dzięki jej sprzedaży zostaną przeznaczone na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Wigilia i Boże Narodzenie to szczególny dzień dla chrześcijan.

- Wspólnym chwilom towarzyszy cudowna świeca, która ma wskazywać na Jezusa i bliźniego. My mamy być światłem - odblaskiem Jezusa dla innych. naszym zadaniem jest pamiętać o innych, przynosić światłość i ciepło na ten nasz świat - powiedział ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl  / Fot. ks. jan Byrt

Dzisiaj w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku w świecę zaopatrzył się znany wszystkim skoczek Piotr Żyła i trener Jan Szturc, którzy co roku na swoim stole wigilijnym zapalają świecę. Cieszy to nie tylko potrzebujące dzieci ale także Kościoły które ten projekt wspólnie prowadzą. Oby było takich ludzi jak najwięcej i oby wszystkie świece tego cudownego dzieła zostały rozprowadzone i zapalone w ten cudowny wigilijny wieczór na naszych stołach - dodał duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.