Facebook Google+ Twitter

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-30 11:32

Caritas Polska rozpoczyna przedświąteczną akcje charytatywną - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Przez cały Adwent wierni będą mogli nabywać świece, które zapalą podczas wieczerzy wigilijnej. Pieniądze przekazane jako ofiary za świece zostaną przeznaczone na działalność między innymi świetlic socjoterapeutycznych i pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Caritas Polska przeznaczy też 10 groszy z każdej świecy na pomoc głodującym dzieciom w Afryce.

Świece będą rozprowadzane w parafiach Kościoła katolickiego, prawosławnego i ewangelicko-augsburskiego. Organizatorzy podkreślają, że ma to wymiar ekumeniczny, bowiem pomagając dzieciom, np. w szkołach, nikt nie dzieli ich ze względu na wyznanie.

Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostanie zainaugurowana dziś wieczorem (o godz.18.00) uroczystym koncertem w Cerkwi świętej Marii Magdaleny w Warszawie.

Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzona jest po raz czternasty. Tegoroczna zbiórka odbywa się pod hasłem „Ogrzejmy dzieciństwo miłością". W ten sposób Caritas chce zwrócić uwagę na dzieci, którym brakuje ciepła rodzinnego.

Organizatorzy podkreślają, że taką pokaźną grupą dzieci są tzw. „eurosieroty", czyli dzieci, których rodzice emigrowali za granicę w poszukiwaniu pracy, zostawiając je pod opieką dziadków, krewnych, a nawet starszego rodzeństwa. Szacuje się, że liczba „eurosierot" wynosi około 400 tysięcy.

Wiele rodzin boryka się też z problemami materialnymi, z trudem zaspakajając najważniejsze potrzeby życiowe. Caritas przypomina, że w Polsce bieda dotyka najsłabsze grupy społeczne, do których należą dzieci. Według raportu Komisji Europejskiej aż 29 proc. polskich dzieci żyje w biedzie. 650 tysięcy dzieci i młodzieży potrzebuje wsparcia materialnego, gdyż rodzina ich pochodzenia nie jest w stanie zapewnić im życia na wystarczającym poziomie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.