Facebook Google+ Twitter

Wii - nowa konsola do gier już dostępna

Na światowe rynki całkiem niedawno z wielkim hukiem weszła nowa konsola do gier Wii. Sterowanie odbywa się poprzez rzeczywiste ruchy gracza, co uniemożliwia bierne granie, lecz wymusza odrobinę aktywności.

"Escape from Bug Island" / Fot. www.miastogier.plKonsola Wii została wyprodukowana przez firmę Nintendo i ma być alternatywą dla nowoczesnych konsoli Xbox 360 i Sony Play Station 3. Nie jest tajemnicą, że Wii znacznie odbiega grafiką swoich gier, a co za tym idzie ich realnością od konkurentów. Jednak jest to innowacyjna technika, która z pewnością znajdzie wielu fanów. Kontroler do konsoli wykrywa ruchy w trzech wymiarach. Pytanie tylko, czy jest to coś, co skłoni przeciętnego gracza głodnego satysfakcji z gry, na zakup Wii w zamian za Play Station, bądź też Xbox.

Dostępność

W tym momencie na polskim rynku nie ma większych problemów z zakupem konsoli. Początkowo producent trochę się ociągał z wydaniem dostatecznej ilości konsol, ale teraz wszystko jest na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu. Ceny wahają się w granicach 1000-1200 złotych. Nie jest to wygórowana cena, zważywszy na fakt, że na najnowsze Play Station możemy wydać 2 razy więcej. Należy jednak pamiętać, że kupując konsolę mamy tylko jeden pilot Wii i jeden nunchuk (oba służą do kontroli gry). Co za tym idzie, jeżeli chcemy bawić się z rodziną czy ze znajomymi, musimy dokupić trochę sprzętu, co naraża nas na dodatkowe koszty. Sam dodatkowy Nunchuk to wydatek rzędu 100 złotych. Zanim więc uznamy cenę konsoli za niską, warto policzyć dokładnie koszta ukryte.

Gry

"Need for Speed ProStreet" / Fot. www.miastogier.plGdy zakupimy Wii, dostaniemy w prezencie grę Wii Sports. Patrząc tylko na tę grę, szybko zrezygnowalibyśmy z użytkowania konsoli, bo o ile chęci i pomysłowości producentom nie można odmówić, to grafiką odpowiada ona zabawce dla najmłodszych dzieci. Na szczęście, inne gry stworzone są już dużo lepiej.
Poza tym słaba grafika w pierwszej wspomnianej grze urasta do miana zalety, gdyż możemy konsolę swobodnie
wykorzystywać do zabawy z całą rodziną. Inne gry, jakimi uraczył nas producent, to np.
Marvel: Ultimate Alliance, Need for Speed: Carbon, Madden NFL 07, Call of Duty 3, Driver: Parallel Lines. Tytuły te, już znane graczom, z pewnością zachęcają do skorzystania z oferty Wii.

Dodatkowe informacje

Ważnym elementem konsoli jest usługa WiiConnect24, która umożliwia otrzymywanie uaktualnień za pośrednictwem internetu, z którym łączy się za pomocą wbudowanego modułu 802.11b/g. Umożliwione zostało także połączenie z innymi graczami i tworzenie bezprzewodowej sieci LAN. Użytkownik ma w swoim Wii programy, niejako kanały telewizyjne, takie jak Disc Channel (Kanał dysków), Mii Channel (Kanał Mii), Photo Channel (Kanał zdjęć), Wii Shop Channel (Kanał sklepowy), Forecast Channel (Kanał pogodowy) i News Channel (Kanał z wiadomościami). Wii jest kompatybilne ze wszystkimi grami swojej poprzedniczki - Nintendo GameCube.

Wii dla wszystkich?

Z pewnością konsola nie będzie odpowiadała każdemu użytkownikowi, a fanatyków Play Station i Xboxa nie odciągnie od ich ulubionych "zabawek". Jest to z pewnością coś nowego i ciekawego, co może rzeczywiście odnieść sukces. Producenci w swoich reklamach (w samym USA wydają na nie 200 milionów dolarów rocznie) pokazują szczęśliwe twarze graczy i całe rodziny spędzające wspólnie czas przy grze. Ta strategia marketingowa wydaje się być przekonująca zwłaszcza dla rodziców, którzy nie chcieli kupować dzieciom gier, by te zbytnio nie "zanurzyły się" w świecie wirtualnym. Wii jest konsolą dla ludzi w każdym wieku, o czym jestem stuprocentowo przekonany, po tym, gdy zobaczyłem materiał, w którym 80-latkowie z Sunrise Senior Living Center w Anglii, wspaniale się bawią z Wii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.