Facebook Google+ Twitter

WikiLeaks o aferze hazardowej: największy skandal rządów Tuska

Według doniesień serwisu WikiLeaks i ujawnionych przez niego depesz wynika, że Amerykanie bacznie przyglądali się tzw. aferze hazardowej, która miała miejsce w kadencji obecnego rządu.

Jak podaje portal onet.pl, depesza z 2009 roku, sporządzona przez radcę ds. politycznych w ambasadzie USA w Polsce, opisuje aferę hazardową jako "największy skandal dotychczasowych rządów Donalda Tuska". Zdaniem amerykańskich dyplomatów, w Polsce nie stworzono sprawnie działającego systemu zwalczającego korupcję. Kompromis w sprawie stworzenia takiego systemu, w opinii Amerykanów utrudnia także opozycja, a konkretnie - PiS.

To nie pierwsze doniesienia w ostatnich dniach ze strony serwisu WikiLeaks na temat polskiej polityki. 7 września "Gazeta Wyborcza" ujawniła treść depesz, z których wynika, że dyplomacja amerykańska ocenia ministerstwo spraw zagranicznych w czasie kierowania nim przez Annę Fotygę jako "zdemoralizowane i osłabione". Sama Anna Fotyga oceniła te rewelacje jako "manipulację".

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

qa
 • qa
 • 23.09.2011 15:37

Afera goni aferę w PObolszewi.Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ O 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa.PO ćpa?
WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusu,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewien fragment się nie rzucił tu widzę paru osobom w oczy, więc go przytoczę:

"Kompromis w sprawie stworzenia takiego systemu, w opinii Amerykanów utrudnia także opozycja, a konkretnie - PiS."

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 08.09.2011 21:58

Platforma to gorsza banda od PZPR ,chyba Donek pracuje dla Mossadu,on jawnie występuje przeciw interesom Polski ,na wyborach pokażcie temu wujowi dwa palce i gest Kozakiewicza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ddd
 • Ddd
 • 08.09.2011 18:49

Zdelegalizowac PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
 • jk
 • 08.09.2011 16:02

Afera nie większa niż ta z afaotygą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 08.09.2011 15:45

A i za hazardową dostało się PiS-owi ,który blokuje system antykorupcyjny. Dlaczego pan autor doniesienia o Fotydze nazywa "rewelacją " ? Czyżby pan używał różnych miarek ? Jakoś bardzo się pan zaangażował w kampanię PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olaf
 • Olaf
 • 08.09.2011 14:55

I nadal chce tę przepustką utrzymać w mocy bo Chlebowski szykuje się do startu w wyborach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek
 • Leszek
 • 08.09.2011 14:17

Jeszcze jedna wskazówka świadcząca o tym że rządy pana premiera Donalda Tuska są przepustką dla mafii,by ta zagarniała dochody budżetowe państwa polskiego.Z drugiej strony sądy które pozbawiają rodziców możliwości sprawowania władzy rodzicielskiej tylko z powodu ubóstwa.Rządy miłości,miłościwie nam panującego Donka to tak naprawdę cenzura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.