Facebook Google+ Twitter

WikiLeaks o Watykanie: Żydzi mają ogromny wpływ na media i sądy

Ambasada USA przy Stolicy Apostolskiej słała niepokojące raporty o stosunku dostojników kościelnych do Żydów. - Życzliwość Jana Pawła II dla wspólnoty żydowskiej nie wyeliminowała sentymentów antysemickich – stwierdzono.

Hierarchię katolicką niepokoiło "Silne zainteresowanie amerykańskiej administracji sprawą antysemityzmu w Europie".

W poufnej depeszy dla Watykanu jeden z kurialnych dyplomatów tłumaczył amerykańskie zaangażowanie w kampanię przeciw antysemityzmowi "nadmiernym wpływem Żydów na media i rząd w Stanach Zjednoczonych".

Amerykańska dyplomacja cytowała anonimowego dostojnika, który zauważył, że sprawy sądowe, jakie chciano wytoczyć w USA Watykanowi w związku ze skandalem pedofilii, to "rezultat zbyt dużych wpływów żydowskich sędziów".

WikiLeaks ostro potępił w sobotę w wydanej nocie ambasador USA przy Stolicy Apostolskiej Miguel H. Diaz. Oświadczył, że nie będzie komentował zawartości korespondencji, wysyłanej z jego placówki.

W obronie kontrowersyjnej witryny stanął były rzecznik Watykanu i jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II.

Joaquin Navarro-Valls na łamach rzymskiego dziennika "La Repubblica" wyliczył dobrodziejstwa WikiLeaks. - "Usunięcie bariery oddzielającej zachowanie zastrzeżone tajemnicą, od postępowania znanego publiczności musi wyjść na dobre działaniu i konsekwencji w życiu, bez czego znika autorytet" - stwierdził. "W naszych czasach, z WikiLeaks i bez, trudno będzie oddzielić sferę prywatną od publicznego wizerunku protagonistów" - dodał.

Hiszpański lekarz uważa, iż nie ulega wątpliwości, że "w przyszłości nie można będzie być zdemoralizowanym i uchodzić za czystego albo podżegaczem wojennym i udawać pacyfistę" i to "nie tyle dlatego, że pozory liczą się bardziej od rzeczywistości, ile raczej dlatego, że bycie stało się nierozdzielne od jawienia się".

Julian Assange ukazał fasadowość demokracjiWybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rybak Ibisz
  • Rybak Ibisz
  • 14.12.2010 12:01

Ostatnio znalazłem w necie stronkę polandleaks.org z tego co widze too jeszcze powstaje... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyszło sz ydło z worka. :P)

Nic dziwnego, że papież nie lubi nacjonalistów. On by chciał jeden naród ziemski a to czy ktoś Polak czy nie to on ma gdzieś. To po co mi taka religia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znalazłem jeszcze coś takiego:

"Według depesz papież "nie ufa przyczepiającym sobie katolickie etykietki, nacjonalistycznym i dzielącym ludzi siłom, takim jak rozgłośnie medialne pod kontrolą Radia Maryja".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.