Facebook Google+ Twitter

Wikileaks: szef niemieckiej dyplomacji nie chciał Steinbach

W dokumentach ujawnionych dziś w nocy przez Wikileaks.org pojawiła się wzmianka o postawie szefa niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle, który był przeciwny nominacji Eriki Steinbach na szefa fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie".

Guido Westerwelle / Fot. Dirk Vorderstraße, Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Wikipedia.orgZgodnie z zapowiedzią portal Wikileaks.org rozpoczął dziś w nocy upublicznianie, w większości poufnych, depesz dyplomatycznych wykradzionych z amerykańskiego Departamentu Stanu. Już wczoraj pojawiły się w prasie pierwsze informacje na temat zawartości ujawnionych dokumentów.

Jedna z opublikowanych depesz ambasady USA w Berlinie, datowana na dzień 2 marca 2010 roku, zawiera wzmiankę o postawie jaką przyjął Guido Westerwelle - minister spraw zagranicznych Niemiec wobec Eriki Steinbach. W depeszy czytamy m.in.: "Jako zapowiedź nadejścia ciężkich czasów (dla koalicji rządowej - przyp. autor), w jednym ze swoich pierwszy działań Westerwelle sprzeciwił się nominacji członka Bundestagu z ramienia CDU Eriki Steinbach "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Powołał się na ewentualne szkody w stosunkach z Polską."

Autor notatki zwraca uwagę, że "jako przewodnicząca Niemieckiej Federacji Wypędzonych, Steinbach jest w Polsce nielubiana." Depesza zawiera także opinię na temat postawy kanclerz Niemiec, Angeli Merkel, w drażliwej kwestii Eriki Steinbach: "Politycy krajowi i landów z CDU i CSU wyszli z poparciem dla Steinbach, a tylko Merkel siedzi cicho".

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wikileaks_o_polsce_dlaczego_obama_zrezygnowal_z_tarczy_171184.htmlWikiLeaks o Polsce. Dlaczego Obama zrezygnował z tarczy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.