Facebook Google+ Twitter

Wiking Tappi wyrusza na morską wyprawę

Pamiętacie sympatycznego wikinga z ogromnym brzuszyskiem, od którego większe jest tylko jego serce i nieposkromiona radość życia? „Podróże Tappiego po Szumiących Morzach” to kolejna odsłona jego przygód.

 / Fot. Wydawnictwo Zielona SowaChoć Tappi uwielbia swoją chatkę w Szepczącym Lesie, postanawia wyruszyć w podróż morską, by przeżyć nowe przygody. Z pomocą myśliwego Hastego, kowala Sigurda oraz leśnych zwierząt, buduje wspaniałą łódź i razem z reniferem Chichotkiem wypływa na rozległe Szumiące Morza. Na kolejno odwiedzanych wyspach poznają nowych przyjaciół – wieloryba Zadumka, trolla Burczka, elfkę Świetliczkę i wielu innych. Przyjdzie im się także zmierzyć ze złym czarownikiem Torbulem i groźną, lecz niezwykle rozśpiewaną bandą morskich rozbójników.

Książeczka skierowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, choć z pewnością spodoba się także starszym przedszkolakom. W jej skład wchodzi dziewięć powiązanych ze sobą opowieści, a każda z nich zawiera jasno sprecyzowany morał. Wikinga po prostu nie da się nie polubić, a jego przygody uczą dzieci zasad właściwego postępowania. Podobnie jak w pierwszym tomie podkreślona jest wartość przyjaźni oraz fakt, że naprawdę warto być dobrym i uprzejmym. Mali czytelnicy przekonają się, że nie wszyscy nieznajomi są tym, za kogo się podają i że nigdy nie wolno przyjmować od nieznanych osób żadnych słodyczy (choćby były to najlepsze miodowe ciasteczka!).

Wydanie książki ponownie mnie oczarowało. Ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej, które widać na niemalże każdej stronie, są po prostu przeurocze – obok szerokiego uśmiechu Tappiego nie można przejść obojętnie, podobnie jak obok słodkiego, choć tchórzliwego Chichotka, czy zadziornych, złych wikingów.

„Podróże Tappiego po Szumiących Morzach” to wspaniała lektura dla najmłodszych czytelników. Jest napisana lekko i z humorem, a jednocześnie zawiera naprawdę wartościowe przesłanie. Jestem przekonana, że przygody sympatycznego wikinga i jego przyjaciół zachwycą nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Serdeczni e polecam i zachęcam do lektury!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.