Facebook Google+ Twitter

Wiktor Janukowycz wzywa Tymoszenko do złożenia dymisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-10 14:49

Zwycięzca wyborów prezydenckich na Ukrainie Wiktor Janukowycz wezwał Julię Tymoszenko do złożenia dymisji. Szefowa ukraińskiego rządu była główną rywalką Janukowycza w walce o fotel prezydenta.

Centralna Komisja Wyborcza poinformowała, że kandydat Partii Regionów uzyskał 3,48 procent przewagi nad urzędującą premier. Julia Tymoszenko po ogłoszeniu cząstkowych wyników zarzucała obozowi Janukowycza nieprawidłowości.

Szef Partii Regionów podkreślił w pisemnym oświadczeniu, że dalszy konflikt na szczytach władzy destabilizuje Ukrainę. Odnosząc się do sytuacji gospodarczej w kraju, zaznaczył, że w walce z kryzysem, Kijów potrzebuje współpracy zarówno ze Wschodem jak i Zachodem. Dodał jednak, że bliskie stosunki z Rosją i byłymi państwami Związku Radzieckiego będą dla niego priorytetem.

Centralna Komisja Wyborcza poinformowała, że na 59-letniego Janukowycza głos oddało 12 milionów 481 tysięcy osób, czyli 48,95 procent. Na 49-letnią Tymoszenko głosowało 11 milionów 593 tysiące Ukraińców, czyli 45,47 procent. Różnica głosów pomiędzy kandydatami wyniosła niecałe 900 tysięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.