Facebook Google+ Twitter

Wiktory 2012 rozdane! Zobacz, kto otrzymał statuetkę

W sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 28. edycja plebiscytu Wiktorów. Polską nagrodę dla wybitnych osobowości medialnych za rok 2012, otrzymał m.in. prezydent Bronisław Komorowski.

Laureaci Wiktorów 2012 / Fot. PAP/Stach LeszczyńskiW kategorii Polityk Roku 2012, Wiktora otrzymał Bronisław Komorowski, który dziękując za wyróżnienie powiedział, że Wiktor z pewnością zachęca do dalszej pracy. Oprócz prezydenta, do statuetki w tej kategorii byli nominowani: Władysław Frasyniuk, Ryszard Kalisz, Anna Grodzka oraz Radosław Sikorski.

Statuetkę dla Aktora Telewizyjnego Roku otrzymał Andrzej Grabowski, znany przede wszystkim z roli Ferdka w serialu “Świat według Kiepskich”. Odkryciem Roku uznano aktorkę Kamilę Baar, występującą w “Na dobre i na złe”. Osobowością Roku natomiast ogłoszono dziennikarza i prezentera telewizyjnego, Marcina Prokopa.

Justynę Kowalczyk, mistrzynie olimpijską oraz biegaczkę narciarską, a także Tomasza Majewskiego-mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą nagrodzono Wiktorem w kategorii Sportowiec Roku.

W kategorii Komentator lub Publicysta wyróżnienie otrzymał dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz. Wiktor dla najlepszego prezentera telewizyjnego powędrował do Jarosława Kuźniara, jednego z prowadzących program “Wstajesz i wiesz” w TVN24.

Michał Kwieciński, odpowiedzialny za produkcję seriali “Czas honoru” i “Hotel 52” otrzymał statuetkę w kategorii twórca lub producent programu. Wiktora publiczności wręczono Robertowi Janowskiemu od lat prowadzącemu “Jaka to melodia” na TVP1.

W czasie sobotniej ceremonii rozdania nagród wręczono także Super Wiktory 2012, które przyznano aktorce Danucie Szaflarskiej oraz dziennikarzowi Tadeuszowi Sznukowi. Super Wiktor Specjalny powędrował do teologa ks. prof. nauk filozoficznych Michała Hellera.

Galę wręczenia Wiktorów 2012 poprowadził Robert Janowski. Na uroczystość przybyli goście ze świata kultury i sztuki m.in. Andrzej Wajda, Grażyna Torbicka, Krzysztof Zanussi, Zbigniew Zamachowski, Daniel Olbrychski i Nina Terentiew.

Wiktory to polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych, przyznawane od 1985 r. przez Akademię Telewizyjną. Pomysłodawcą i dyrektorem Wiktorów jest dziennikarz telewizyjny, Józef Węgrzyn. Statuetki przyznaje się w 10 kategoriach, takich jak aktor, osobowość telewizyjna, polityk czy odkrycie roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.