Facebook Google+ Twitter

Wilanów. Powstanie nowe centrum handlowe

"Wiedzieliśmy, że to musi być inna galeria niż te, które dotąd powstawały" - powiedział Piotr Kroenke, dyrektor GTC, inwestora wilanowskiego centrum. Obiekt powstanie w Miasteczku Wilanów pomiędzy ulicami Branickiego, Przyczółkową, a Klimczaka. Będzie większy od Galerii Mokotów.

Nowe centrum handlowe w Warszawie, będzie składać się z dwóch budynków. Powierzchnia mniejszego obiektu wyniesie 16 tys. metrów kwadratowych, większego - 60 tys., czyli tyle, co Galeria Mokotów. By uniknąć monotonii w drugiej konstrukcji, jej elewację mają zdobyć pochyłe płaszczyzny.

O mniejszej części centrum wypowiada się architekt Szymon Wojciechowski, który projektuje Galerię Wilanów wspólnie z Izrealczykiem Moshe Tzurem. "To ma być część galerii, która będzie czynna do późna. Znajdzie się tam część rozrywkowa z wielosalowym kinem. Na parterze przy okrągłym placu planujemy restauracje" - mówi.

"Wiedzieliśmy, że to musi być inna galeria niż te, które dotąd powstawały" - mówi Piotr Kroenke, dyrektor firmy deweloperskiej GTC, która zajmowała się budową Galerii Mokotów, a dziś jest inwestorem wilanowskiego centrum handlowego razem z firmą Polnord, właścicielem Miasteczka Wilanów.

Elementem różniącym galerię od powstałych już centrów handlowych, ma być brak tylnej elewacji. Na zewnątrz budynku zostaną umieszczone lokale usługowe, które będą prowadzić przybyłych na parter. Galeria, u wylotu ulic ma być przeszklona, a na terenie centrum powstaną trzy place - jeden okrągły i dwa kwadratowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.