Facebook Google+ Twitter

Wilcze wycie będzie się rozlegać w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-15 07:27

W Warszawie po zmroku rozlegnie się wilcze wycie. Ochotnicy biorący udział w projekcie szwajcarskiego artysty Sana Kellera "Warszawski Chór Wilków" w małych grupach będą wyć przed bramami zamkniętych osiedli. Projekt jest częścią Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Publicznej Passengers i ma być głosem w dyskusji na temat zamkniętych osiedli. Warszawa znajduje się w czołówce europejskich miast, jeśli chodzi o liczbę tego typu obiektów.

Jak wyjaśnia Zuzanna Fogt z Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ, koordynującej projekt, nie jest wymierzony przeciw mieszkańcom zamkniętych osiedli, a wilki zakończą wycie przed godziną 22.

Zuzanna Fogt podkreśla, że duże zamknięte osiedla rozbijają przestrzeń publiczną miasta. Do projektu wybrano wilki, ponieważ symbolizują one wolność. Wilcze wycie przy ogrodzeniach zamkniętych osiedli ma pokazać ograniczenia przestrzeni publicznej.

Warszawski Chór Wilków jest projektem otwartym - każdy może się przyłączyć. Uczestnicy zbierają się o godzinie 18.00 przed Centrum Sztuki Współczesnej. Organizatorzy nie wykluczają pokazów w innych krajach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.