Wilczewski zawalczy z wielką gwiazdą? Trwają negocjacje

Ubiegły rok był z pewnością najlepszym w karierze Piotra Wilczewskiego. Zawodnik z Dolnego Śląska zdobył tytuł mistrza Europy i świetnie zawalczył z Jamesem DeGale. Teraz ma szansę na powrót do światowej czołówki.

Jak informuje branżowy serwis http://www.bokser.org/content/2012/02/18/002717/index.jsp obóz byłego mistrza Europy negocjuje walkę z Arthurem Abrahamem. Ormianin z niemieckim paszportem to gwiazda światowego boksu i jeden z najpopularniejszych sportowców w Niemczech. W swojej karierze zdobył między innymi mistrzostwo świata IBF wagi średniej i uczestniczył w prestiżowym turnieju "Super Six" kategorię wyżej. Na swym koncie ma starcia z takimi gigantami boksu, jak Andre Dirrell, Jermaine Taylor i Carl Froch.

Dla Wilczewskiego ewentualna walka z Abrahamem byłaby największą w karierze. Do tej pory Polak toczył pojedynki ze znacznie niżej notowanymi rywalami. W marcu ubiegłego roku zdobył pas mistrza Europy deklasując w Helsinkach czołowego niegdyś boksera starego kontynentu Amina Asikainena. Siedem miesięcy później przegrał po wyrównanej walce ze złotym medalistą olimpijskim, Jamesem DeGale.