Facebook Google+ Twitter

"Wilczy amulet" S.A. Swanna

Okrutni wojfjegrzy powracają! Po krwawych wydarzeniach opisanych w "Wilczym miocie", tym razem rycerzom Zakonu Krzyżackiego przyjdzie stoczyć pojedynek nie z jednym, a z dwoma wilkołakami! W dodatku los wyśle ich na niegościnne, polskie ziemie. To będzie sprawdzian lojalności, hardości i wiary w Boga niemieckich rycerzy.

 / Fot. Prószyński i S-kaRycerze krzyżaccy byli gniewem Boga, żelazną pięścią Kościoła, żądłem sprawiedliwości. Niszczyli wrogów jedynej słusznej wiary. Wszystko do czasu. Stworzona niegdyś komórka, której zadaniem było tresowanie wilkołaków na posłuszne zakonowi zwierzęta, rozpadła się. Istoty, które dowolnie mogły przybierać postaci ludzkie i zwierzęce, nieludzko traktowane, wybrały wolność. Ich śladem ruszyli odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w srebrną broń łowcy. Wilkołaki nie pozostawały im dłużne. Ich drapieżna natura i żądza zemsty stworzyły z nich maszyny do zabijania. Rozpoczęła się krwawa rzeź!

Na Mazowsze przybywają legendarni, znani z twardej ręki i miłości do stali krzyżaccy rycerze. Nie są to jednak ci sami, co wcześniej: hardzi, zbrojni, w pełnej krasie i lśniącym ekwipunku. Coś mrocznego rozbiło w pył oddział krzyżacki. Coś bardzo mrocznego. Ranni Krzyżacy proszą o gościnę w grodzie Narew. Przedstawiają obraz nędzy i rozpaczy, a ich obrażenia nie pozostawiają wątpliwości - to musi być sprawka demona. Żaden ze "świątobliwych" mężów nie chce jednak zdradzić szczegółów swej misji i porażki, zasłaniając się przysięgą.

Młoda służebnica Maria zostaje wezwana na dwór. Ma opiekować się rannym rycerzem - Jozefem. Młody Niemiec ma niewielkie szanse na przeżycie. Wydaje się, że jego śmierć jest kwestią dni. Siła woli młodzieńca pozwala mu jednak przetrwać. Powoli dochodzi do siebie. Walczy ze swoją słabością, ale czuje coraz większą więź z kobietą, która starannie się nim opiekuje. Kobietą, która mówi w jego języku i nosi tajemniczy, srebrny naszyjnik. W tym samym czasie Maria oczarowana „pacjentem” odkrywa swoją prawdziwą naturę.

Tajemnica, której strzegł jej zmarły ojciec, wychodzi na jaw. Wkrótce Krzyżacy rozpoczną kolejną krucjatę, chcąc dopaść piekielną bestię, która wysłała na tamten świat dziesiątki walecznych Chrześcijan. W dodatku dochodzą ich słuchy o kolejnym wilkołaku grasującym w lasach Mazowsza. Czy Krzyżakom uda się pokonać wilkołaki? Czy po raz kolejny poniosą porażkę? Zapowiada się walka na śmierć i życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawie i sumiennie zrecenzowane - 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.