Facebook Google+ Twitter

"Wilczy amulet" w sprzedaży juz 5 kwietnia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-14 13:35

5 kwietnia do sprzedaży trafi Wilczy amulet S.A. Swanna, czyli kontynuacja ciepło przyjętego „Wilczego miotu”. Jest to drugi, a zarazem ostatni tom cyklu o walce Zakonu Krzyżackiego z wilkołakami.

okładka / Fot. Prószyński i S-kaDrugi rozdział niezwykłej przygody!

Od wydarzeń opisywanych w Wilczym miocie mija sto lat. Żelazna pięść Zakonu Krzyżackiego niestrudzenie miażdży karki wrogów Kościoła. Mnisi stracili jednak najpotężniejszych sojuszników. Dotychczas posłuszne wilkołaki wybrały wolność, ściągając na siebie gniew dawnych panów. Śladem buntowników ruszają okrutni łowcy – wolfjegrzy.

Przyjazd Zakonników do polskiej fortecy burzy spokojne życie pracującej tam Marii. Dziewczyna odkąd pamięta nosi na szyi podarowany jej przez ojca amulet – srebrny krzyżyk, mający chronić ją przed Diabłem. Nie powiedziano jej jednak, że bestia kryje się w niej samej.

"S. A. Swann osiągnął w swej powieści coś, czego trudno szukać w rodzimej literaturze fantastycznej. Pokazał fragment historii Polski (a ściślej: terenów obecnie należących do Polski, a wówczas podbijanych rzez Krzyżaków na zaproszenie Konrada Mazowieckiego) bez martyrologicznego zadęcia i rozdrapywania ran. Uczynił z Prus Krzyżackich atrakcyjne tło dla pasjonującej opowieści, łączącej motywy historyczne z grozą i romansem."
Jerzy Rzymowski, Nowa Fantastyka

S. Anderw Swann (prawdziwe nazwisko Steven Swinarski) publikuje pod kilkoma pseudonimami, ma w dorobku blisko dwadzieścia powieści, głównie fantasy, ale napisał także trylogię militarną i space operę. W Polsce debiutował opowiadaniem „Śmierć w Bawarii”, które zostało opublikowane w miesięczniku „Nowa Fantastyka” (9/2010). W listopadzie 2010 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się jego powieść „Wilczy miot”. Jej kontynuacja, „Wilczy amulet”, stanowi zwieńczenie dylogii o walce wilkołaków z Zakonem Krzyżackim. Autor nie wyklucza jednak powrotu do tego uniwersum.

Tytuł:
Wilczy amulet
Tytuł oryginału: Wolf’s Cross
Autor: S.A. Swann
Tłumaczenie: Marek Pawelec
Wydawnictwa: Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Ilość stron: 384
ISBN: 978-83-7648-676-5
Format: 125 x 195 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Cena: 31,00 zł
Seria Nowej Fantastyki

Pozycja objęta patronatem wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.