Facebook Google+ Twitter

Wildstein i Farfał zostają w TVP

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-28 19:49

Rada Nadzorcza nie odwołała prezesa TVP Bronisława Wildsteina, ani wiceprezesa Piotra Farfała. Zaakceptowała natomiast plan przekształcenia Trójki w całodobowy kanał informacyjny (TVP-INFO).

Złożenie wniosku o odwołanie Wildsteina zapowiadał członek Rady Nadzorczej – Robert Rynkun – Werner (rekomendowany przez Samoobronę). Jednak spotkał się on z Wildstainem. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – obaj zadeklarowali wówczas chęć współpracy dla dobra TVP.

Jednak wniosek o odwołanie prezesa telewizji został zgłoszony na posiedzeniu Rady Nadzorczej. Złożył go Ireneusz Fryszkowski ( rekomendowany przez LPR). Przeciwko odwołaniu prezesa głosowało 6 członków Rady Nadzorczej, za – 1, 2 wstrzymały się od głosu. O odwołanie Piotra Farfała wnioskował Janusz Niedziela, sekretarz Rady Nadzorczej. „GW” opisała bowiem w czerwcu działalność wiceprezesa jako redaktora skrajnie prawicowej gazety „Front”, w której miał pisać w młodości teksty o charakterze antysemickim. Farfał tłumaczył, że w głupi i nieprzemyślany sposób udostępnił swoje nazwisko osobom, które redagowały pismo. Pozwał też „GW” do sądu. Wniosek Niedzieli poparło 4 członków rady, 3 były przeciw, 2 się wstrzymały.
KB

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.