Facebook Google+ Twitter

Willa Lentza - ziemia obiecana szczecińskiej kultury. Wyniki konkursu

22 marca, poniedziałkowe popołudnie. W willi Lentza zebrało się liczne grono zaproszonych gości, a wśród nich ci dzisiaj najważniejsi - autorzy zdjęć. Ich prace są wystawiane w pięknym, zabytkowym wnętrzu. Za chwilę zostaną ogłoszone wyniki konkursu...

"Sztaluga" - Małgorzata Południak: Cisza; zaczynam od początku, nie świeci słońce i woskowe twarze wspominają reumatyzm w kolanach, z zimna nie pamiętam kolorów, wkładam w usta zwykłe ojcze nasz, każda rzecz wspomina i rośnie (...) / Fot. autor zdjęcia: Ewa Drużyńska, plik otrzymany od organizatorów."Ars moriendi" - Małgorzata Południak: W mroku rozgrywa się spektakl z wydrążonego ciała obnaża śmierć. A ona żyje, mieszka, powstrzymuje się od lęku. / Fot. autor zdjęcia: Łukasz Malinowski , plik otrzymany od organizatorów.23 marca w Willi Lentza w Szczecinie otwarto wystawę pokonkursową, składającą się z prac fotograficznych. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac, spośród których ok. 40 zostało zaprezentowanych szerszej publiczności. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego zdjęcia, ukazującego walor architektoniczny obiektu oraz propozycje aranżacji, twórczego wykorzystania wnętrz willi i jej przestrzeni w różnych wydarzeniach, epizodach i inscenizacjach.

Przed ogłoszeniem wyników zebrani wysłuchali wierszy, które zostały zainspirowane przez prezentowane fotografie. Autorką jednego z nich, "Fantazji, opus 2016" jest Małgorzata Tatarczuk-Piotrowska.

"Schody" - Małgorzata Południak: Kiedy człowiek przystaje, upija się własnym oddechem, wymowna przestrzeń zaczyna być iluzją. Przygnieciona materia przenosi do wewnętrznego świata. Niejednorodność uporczywie szerzy światło (...) / Fot. autor zdjęcia: Cezary Dubiel , plik otrzymany od organizatorów."sufit" - Małgorzata Południak: Mogę udawać, że jestem daleko, dzień od nocy oddziela szyba. Symbole, tajemnica, rozglądam się dookoła ogarniając wzniosły widok spoza świata. A jednak kiedyś ktoś komuś przynosił śniadanie do łóżka, szeptał (.. / Fot. autor zdjęcia: Dawid Czajkowski , plik otrzymany od organizatorów.Wyróżnienie warsztatowe w konkursie otrzymali: Ewa Drużyńska za pracę "A muzyka w sercu gra. - Sztaluga" oraz Łukasz Malinowski – "Ars moriendi". Ogrom ciemności.

I nagroda nie została przyznana, co jednak nie oznacza, że nie zostanie przyznana w innej formie lub terminie późniejszym.

II nagroda przypadła Dawidowi Czajkowskiemu za cykl pięciu zdjęć: Sufit blisko, Piano, Brama, Sufit, Front- z zewnątrz.

III nagrodę otrzymał Cezary Dubiel za pracę "Schody".
Wszyscy nagrodzeni otrzymali także dyplomy i nagrody rzeczowe.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie bardziej, niż amazońska dżungla :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebezpieczna Beata ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej podoba mi się "Ars moriendi" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.