Facebook Google+ Twitter

William Nicholson - "Pieśniarz Wiatru"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-30 08:11

Zapraszam do Aramanth - miasta, w którym wszystko, nawet miejsce zamieszkania i kolor ubrania zależy od punktacji. Sytuację może odmienić śpiew Pieśniarza Wiatru, ale ktoś ukradł mu głos.

 / Fot. Materiały promocyjnePryskaliwkać egzaminy! Nienawidzę szkoły i klasyfikacji! Nie będę sięgać wyżej, starać się bardziej ani pracować ze wszystkich sił, by jutro być lepszym niż dziś!

W otoczonym murami mieście Aramanth egzaminy są wszystkim. Gdy Kestrel Hath ośmiela się zbuntować, Główny Egzaminator skazuje jej rodzinę na najstraszliwszą z kar. Kestrel - rozpaczliwie próbując ich ocalić - odkrywa sekret pieśniarza wiatru i wraz ze swoim bratem bliźniakiem, Bowmanem, wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż do źródeł zła.

Niezwykle pomysłowa, fantastyczna, wyróżniająca się opowieść, która od pierwszych stron wciąga i nie wypuszcza aż do końca.
(Susan Harrison, Amazon.co.uk)

Klasyczna historia w stylu "Harry’ego Pottera", która tylko czeka, by wspiąć się na listy bestsellerów.
(T2, Daily Telegraph)

Książka roku wg programu BBC "Blue Peter". Laureatka Smarties Gold Award 2000 - najważniejszych brytyjskich nagród dla literatury dziecięcej.

O autorze:
William Nicholson - urodzony w 1948 roku, wychowywał się w Sussex i Gloucestershire. Po ukończeniu szkół w Cambridge rozpoczął pracę w BBC Television jako twórca filmów dokumentalnych. Jego pasja pisania znalazła ujście w tworzeniu scenariuszy. Za swoje prace dla telewizji otrzymał szereg nagród, m.in. BAFTA. W dorobku ma też szereg scenariuszy filmowych, m.in. "Cienistą dolinę", "Nell", "Rycerza króla Artura", "Szarą Sowę", "Elizabeth: Złoty Wiek". Współtworzył scenariusz do "Gladiatora". Za pierwszy i ostatni był nominowany do Oskara.
Jest autorem dwóch nagradzanych trylogii fantasy dla młodzieży, "Pieśniarza Wiatru" i "The Noble Warriors" oraz książek adresowanych do starszych czytelników: "The Society of Others", "The Trial of True Love" i "The Secret Intensity of Everyday Life".

Mieszka w Sussex z żoną Virginią i trójką dzieci.

data wydania: 26 marzec 2010
tytuł oryginału: Wind Singer
tłumaczenie: Milena Wójtowicz
wymiary: 125 x 205
liczba stron: 340
oprawa: miękka
seria: Obca Krew
cena: 33.00
Wydawnictwo Fabryka Słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kliknąwszy gwiazdkę wyraziłem swoją opinie o tekście i szacunek dla pracy autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.