Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3411 miejsce

"William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze" - słowa, słowa, słowa

"William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze" to zbiór krótkich fragmentów pochodzących z różnych dzieł tego XVI-wiecznego twórcy.

okładka / Fot. wydawnictwo MGDzieła Williama Szekspira to klasyka, którą warto znać. Ten genialny twórca opisał wszystkie emocje i stany ludzkiej duszy, takie jak: miłość i nienawiść, radość i gniew, pożądanie - władzy i drugiego człowieka, młodość, dojrzałość, śmierć oraz cierpienie i zmienność losu. I choć przeczytałam wiele jego dzieł, zarówno komedii, jak i tragedii, to jest to kropla w morzu, w porównaniu do tego, co napisał w swoim życiu. Marzyłam od dawna, by mieć w domu całą jego twórczość. I po części to marzenie się spełniło za sprawą książki "William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze".

"William Szekspir. Cytaty najpiękniejsze" to zbiór krótkich fragmentów pochodzących z różnych dzieł tego XVI-wiecznego twórcy, wybranych przez Dorotę Malinowską-Grupińską i w tłumaczeniach Leona Urlicha i Józefa Paszkowskiego.

Cytaty zostały podzielone na 20 kategorii - Maksymy, Dobro i zło, Kara, Kobieta, Los, Mądrość, Miłość, Pieniądze, Prawda, Przestrogi, Przyroda, Radość i smutek, Sprawiedliwość, Śmierć, Świat, Teatr i muzyka, Władza, Wojna, Zdrada oraz Życie.

Fragmenty pochodzą z następujących dzieł: "Burza", "Hamlet, "Jak wam się podoba", "Juliusz Cezar", "Król Ryszard II", "Król Lear" "Makbet", "Otello", "Poskromienie złośnicy", "Romeo i Julia", "Sen nocy letniej", "Wiele hałasu o nic", "Wesołe kumoszki z Windsoru". Trochę szkoda, że nie ma nic z "Kupca weneckiego" czy "Wieczoru Trzech Króli".

Wiele cytatów z dzieł Szekspira weszło na stałe do naszej kultury, o czym nie zawsze pamiętamy. Zazwyczaj kojarzymy jedynie Być albo nie być o to jest pytanie. A jest jeszcze wiele fragmentów, jak choćby te:

Słowa, słowa, słowa.
("Hamlet")

Więcej jest rzeczy na niebie i ziemi,
Niż się ich śniło Waszym filozofom.

("Hamlet")

Świat jest teatrem, a aktorami ludzie.
("Jak wam się podoba")

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.