149013 miejsce

Williams rozbiła Radwańską

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-30 18:01

Agnieszka Radwańska nie zagra w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka, rozstawiona z numerem 11, przegrała 1:6, 2:6 ćwierćfinałowy mecz z obrończynią tytułu z trawiastych kortów, Venus Williams (3). Amerykanka pewnie wygrała pierwszego seta, w drugim Radwańska nawiązała walkę, ale ostatecznie musiała uznać wyższość starszej z sióstr Williams.

Początek pierwszego seta to agresywna, dobra gra Williams, na którą Radwańska nie mogła znaleźć sposobu. Amerykanka najpierw wygrała po swoim serwisie, potem przełamała "Isię" w drugim gemie, a w trzecim znów wygrała bez straty punktu. W pierwszych trzech gemach Polka miała aż sześć niewymuszonych błędów. Potem Radwańska pod tym względem się poprawiła, ale z wynikiem nie było lepiej. Kolejne dwa gemy łatwo wygrała Williams, która nie miała problemów z pokonaniem Polki ani z głębi kortu, ani przy siatce. Do tego zaprezentowała niezwykle skuteczny serwis. Radwańskiej udało się "urwać" w trwającym 27 minut secie tylko jednego gema, przy stanie 0:5.

Po pogromie w pierwszej odsłonie, Polka do drugiego seta wyszła bardzo zmobilizowana. Wygrała najpierw po swoim podaniu, by potem przełamać rywalkę, pokonując ją do zera, co jeszcze kilka minut wcześniej było nie do pomyślenia. Radwańskiej nie udało się pójść za ciosem i podwyższyć do 3:0, przegrała gema po swoim serwisie.

Nie udało się też ponownie przełamać Williams i na tablicy pojawił się remis 2:2. Piąty set był bardzo zacięty, "Isia" obroniła dwa breakpointy, ale za trzecim razem nie dała już rady. Polka najwyraźniej znalazła sposób na silną zagrywkę Amerykanki, lecz szóstego gema także nie była w stanie wygrać. Williams pewnie zmierzała do zwycięstwa, przełamując Radwańską, a następnie dopełniając formalności w ósmym gemie.

Agnieszka Radwańska powtórzyła w tegorocznym Wimbledonie swój najlepszy wynik sprzed roku - dojście do najlepszej ósemki turnieju wielkoszlemowego.