Williams za mocna dla Radwańskiej

Urszula Radwańska odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Przegrała z Sereną Williams.

Spotkanie zaczęło się po godzinie 3 w nocy polskiego czasu. Serena wyszła na kort z obandażowaną prawą nogą. Ula od razu straciła swój serwis, pierwszego gema zdobyła po ośmiu minutach. Potem została jeszcze raz przełamana i zrobiło się 4:1. Ula zagrała kilka dobrych akcji, miała nawet break pointa, ale nie udało się jej go wykorzystać. W ósmym gemie Ula obroniła setbola, set zakończył się po czterdziestu minutach wynikiem 6:2.

Drugi set zaczął się identycznie jak pierwszy, Ula straciła swoje podanie, po chwili było już 2:0. Nasza zawodniczka wygrała swój serwis i zrobiło się 2:1. Przy stanie 3:1 Ula wygrała pierwszy punkt w swoim gemie serwisowym, ale potem Serena miała dwa break pointy i wykorzystała już pierwszego. Swojego gema serwisowego przy 4:1 Serena wygrała na sucho. Ula próbowała jeszcze poprawić wynik przy 5:1, ale nie udało się jej obronić piątego meczbola. Ten set zakończył się wynikiem 6:1 i trwał 33 minuty.

Nasza zawodniczka miała 60 proc. trafionego pierwszego serwisu, wygrała 13 piłek, popełniła 25 niewymuszonych błędów. Serena trafiła 56 proc. pierwszego serwisu, wygrała 26 piłek, niepotrzebnie wyrzuciła 27.

Ula gra jeszcze w turnieju deblowym w parze z Albertą Brianti.