Facebook Google+ Twitter

Wilno: Obchody Roku chopinowskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-24 14:24

Polska Orkiestra Kameralna AUKSO z Tychów zainaugruje Rok Chopinowski na Litwie. Powołany został komitet Honorowy Obchodów Roku Chopinowskiego. Na jego czele stanął ambasador Rzeczpospolitej w Wilnie Janusz Skolimowski.

W Filharmonii Narodowej w Wilnie polscy muzycy po raz pierwszy wykonają utwór "2010 Chopin Odyseja. Dzieło powstało specjalnie dla orkiestry AUKSO i pianisty Mateusza Kołakowskiego - solisty i lidera trio jazzowego. Utwór jest śmiałą propozycją przedstawienia największych dzieł Fryderyka Chopina ujęciu jazzowym.

Zadaniem komitetu jest koordynowanie projektów promujących na Litwie twórczość Fryderyka Chopina, a także promowanie jego wkładu jako Polaka do kultury europejskiej. W skład komitetu weszli wybitni przedstawiciele środowiska muzycznego Litwy.

W Roku Chopinowskim przewidziano nie tylko koncerty w Wilnie i w Kownie, ale również szereg kameralnych koncertów w małych miejscowościach na terenie całej Litwy. W ramach obchodów odbędzie się też międzynarodowa konferencja poświęcona muzyce Chopina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.