Facebook Google+ Twitter

Wilno: Rozpoczyna się Tydzień Filmu Polskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 11:12

Pokaz filmu "Ogniem i mieczem" i spotkanie z jego reżyserem Jerzym Hoffmanem zainaugurują w Wilnie 9. Tydzień Filmu Polskiego. W sumie zostanie wyświetlonych 20 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.

Organizatorem festiwalu jest Instytut Polski w Wilnie. Jego dyrektor Mariusz Gasztoł powiedział, że impreza rozpocznie się projekcją ekranizacji Trylogii Henryka Sienkiewicza w związku z przypadającą w tym roku 440. rocznicą zawarcia Unii Lubelskiej. Organizatorzy liczą na to, że te filmy przyciągną zarówno polską, jak i litewską młodzież. Mają nadzieję, że posłuży to przypomnieniu wspólnej historii obu narodów.

Litewscy krytycy podkreślają, że popularność polskiego kina w tym kraju z każdym rokiem rośnie, a Tydzień Filmu Polskiego jest jednym z najważniejszych festiwali filmowych na Litwie. Podczas niego odbywają się spotkania ze znanymi aktorami: tym razem do Wilna przyjadą Daniel Olbrychski i Cezary Żak.

W programie festiwalu jest też bogata oferta dla najmłodszych widzów . Są to między innymi filmy "Piotruś i Wilk", "Dwa koty i Pies" oraz "Pomysłowy Dobromir".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.