Facebook Google+ Twitter

Wilno: Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Litwy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 22:32

Jarosław Kalinowski przewiduje, że wileńska sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Litwy zakończy się fiaskiem i nie przyjmie wspólnej deklaracji.

W ocenie wicemarszałka Sejmu, polscy deputowani przyjmą odrębny dokument wskazujący na łamanie praw mniejszości polskiej na Litwie.Jak mówi marszałek Kalinowski, sporne zapisy to zwrot ziemi polskim właścicielom, pisownia polskich nazwisk i miejscowości, gdzie większość stanowią Polacy, oraz dostęp do kształcenia w języku polskim.Projekt dokumentu kończącego sesję przygotowali Litwini, jako gospodarze spotkania. Jarosław Kalinowski poinformował, że strona polska dokonała korekty, w części odnoszącej się do spraw polskiej mniejszości i odesłała go Litwinom.Dwudniowa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego polskiego Sejmu i Senatu oraz Sejmu Litwy ma ocenić realizowanie zapisów Traktatu o Przyjaznych Stosunkach i Dobrosąsiedzkiej Współpracy. Polska i Litwa podpisały dokument 15 lat temu.Dokumenty kończące sesję mają być przyjęte jutro po południu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Litwini od lat przesadzają i czas by postawić temu tamę. My respektujemy prawa Litwinów mieszkających w Polsce. Mają co chcą. Tymczasem nasi rodacy na Litwie nie dostają od władz Litwy prawie nic. Ważni Litwini jak prezydenci od lat klepią ładne słówka, że trzeba, że należy, że zrobią a później zostaje jak jest.

W każdym razie Polacy z Litwy trzymajcie się i nie dajcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.