Wimbledon: Agnieszka Radwańska o 1/8 finału! [RELACJA LIVE]

Agnieszka Radwańska dzisiaj w trzeciej rundzie turnieju w Wimbledonie zagra z Casey Dellacqua. Polka będzie faworytką, bo rywalka w rankingu WTA zajmuję dopiero 61. miejsce. Pojedynek powinien rozpocząć się około godziny 14.00.

RELACJA LIVE: AGNIESZKA RADWAŃSKA - CASEY DELLACQUA

Stronę proszę odświeżać co kilka minut.

15:50 Agnieszka Radwańska pokazała klasę i wygrywa kolejne spotkanie w krótkim czasie. W ostatnim gemie Polka popisała się wolejem. Mecz trwał zaledwie godzinę i trzy minuty. Brawa dla Dellacqua za drugiego seta, ale doświadczenie Radwańskiej zwyciężyło. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z udziałem naszej reprezentantki. Na razie dziękuję za śledzenie relacji! Do zobaczenia!

15:45 Agnieszka świetnie prezentuję się na londyńskim korcie trawiastym. Polka zagrała dropszota, a rywalka niewiele mogła zrobić. Teraz krakowianka będzie serwować po wygraną. 5:4.

15:40 Sytuacja na korcie nr. 18 odwróciła się diametralnie. Niedawno byliśmy przekonani, że drugi set padnie łupem Australijki. Na szczęście Polka zebrała w sobie siły i odrobiła kolejnego gema. Jest remis. 4:4.

15:39 Radwańska idzie jak burza! Polka odzyskała moc i gra o wiele bardziej precyzyjnie od rywalki. Australijka wyrzuca piłki na aut. Widać, że w jej grę wdała się nerwowość. Ale to nie problem Agnieszki. 3:4.

15:36 Dellacqua zaczyna popełniać mnóstwo błędów. Radwańska odrabia starty. Jest 2:4.

15:30 Radwańska w końcu przełamała rywalkę! Zaczyna grać, jak na nią przystało. Agresywnie, pewnie, dokładnie. To wszystko miało miejsce w tym gemie. Polka błyszczała returnami. Jest 1:4. Oby na odwrót sytuacji nie było za późno.

15:28 Zaskakująco słabo gra Radwańska. Być może mocno w kość daje jej pierwszy set, którego Polka wygrała bardzo szybko. Krakowianka przegrywa i robi się niebezpiecznie. Jest 0:4.

15:25 Niepokojąco wygląda Agnieszka. Polka przegrała na sucho kolejnego gema i jest już 0:3.

15:23 Mamy nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja 26-letniej Radwańskiej. Polka przegrywała kolejnego gema. 0:2.

15:17 Drugą odsłonę meczu lepiej zaczęła Australijka, która przełamała Radwańską. 0:1.

15:11 Agnieszka Radwańska wygrywa PIERWSZEGO SETA! Brawa dla Polki. Końcówka jednak była dramatyczna. Polka zaserwowała asa, sędzia krzyknął "aut", ale krakowianka skorzystała z challeng'u i nie myliła się. Bliżej kolejnej rundy tenisistka z Polski!

15:03 Australijka popełnia coraz więcej błędów. Natomiast Radwańska gra koncertowo. Tym razem popisała się skrótem. 5:1.

15:01 Agnieszka rozkręca się z każdą piłką! Jest już 4:1. Polka szybko wygrała kolejnego gema. Brawo!

14:58 Brawo dla Agnieszki Radwańskiej! Polka przegrywała już 40:0, ale szybko odrobiła straty i zapisała kolejnego gema na swoim koncie. Jest już 3:1. Oby tak dalej!

14:53 Radwańska miała problemy, ale na szczęście obroniła się i wygrała gema. Jest 2:1.

14:49 Tym razem gema na swoim koncie zapisuje Dellacqua, która podobnie jak Radwańska wygrała swoje podanie. Jednak Polka stawiała opór i nie oddała łatwo rywalce punktów.

14:43 Agnieszka dobrze rozpoczyna to spotkanie. Polka wygrała gema przy swoim podaniu.

14:46 Jest już 40:30

14:42 Jako pierwsza serwuję Agnieszka.

14:34 Agnieszka Radwańska i Casey Dellacqua już są na korcie! Niebawem rozpocznie się mecz.

14:13 Spotkanie tenisistki z Krakowa póki co, nieco się opóźnia. Wciąż czekamy aż Polka wyjdzie na kort.

14:00 Witam serdecznie. Dzisiaj na londyńskim korcie zagra Agnieszka Radwańska. Polka jest faworytką w spotkaniu z Dellacqua. Mamy nadzieję, że ze swojego zadania wywiążę się wzorcowo. Stawką jest awans do 1/8 finału.

/ Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/ GLOS SZCZECINSKI/ POLSKA PRESSW obecnym sezonie krakowianka ze swoją dzisiejszą rywalką grała dwa razy. W każdym ze spotkań 26-letnia Polka była lepsza. Mimo tego, że forma Dellacqua pozostawia wiele do życzenia, Radwańska zachowuję spokój i ostrzega, że Casey potrafi grać w tenisa. - Zmierzyłyśmy się praktycznie na każdej nawierzchni. Jest to zawodniczka, na którą trzeba uważać i przede wszystkim być skoncentrowaną od początku, bo potrafi zagrać bardzo dobrze i tak naprawdę trzeba walczyć o swoje. Pamiętam nasz mecz z kortu centralnego sprzed roku w Londynie. Mam nadzieję, że teraz będzie tak samo dobrze - powiedziała starsza z sióstr Radwańskich.
Jak na razie Agnieszka bardzo dobrze spisuje się na londyńskich kortach trawiastych. Obydwa mecze, które rozegrała zakończyła bardzo szybko. Ostatni - z Tomljanovic zakończył się już po... 48 minutach.
Dzisiaj "Aga" również powinna bez problemu awansować do kolejnej fazy rywalizacji. Przebieg spotkania, minuta po minucie już od około 14:00. Zapraszam!