Wimbledon: Kubot zwycięski w trzeciej rundzie!

Łukasz Kubot awansował do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu, rozgrywanego na trawiastych kortach w Londynie. W trzeciej rundzie pokonał ósmą rakietę świata, Francuza Gaela Monfilsa.

Spotkanie było rozgrywane na korcie numer trzy, rozpoczęło się w piątek po południu. Polak nie miał zapewnionej gry w turnieju głównym i musiał przebijać się przez eliminacje. W pierwszym secie to Polak jako pierwszy zdobył przewagę przełamania i pomimo prób Monfilsa nie oddał jej już do końca i wygrał tego seta. W drugiej partii to Francuz jako pierwszy odebrał Polakowi serwis i to on wygrał tę partię.

W trzecim secie walka była wyrównana, Monfils dobiegał do każdej piłki, Kubot żeby wygrać punkt, musiał trzy razy grać z powietrza. Przy stanie po trzy zaczęło padać i stało się jasne, że w piątek nie uda się dokończyć tego spotkania.

Po wyjściu na kort w sobotę Kubot od razu odebrał Monfilsowi serwis, wygrał swój i po chwili znowu przełamał Francuza, wychodząc na prowadzenie dwa do jednego w meczu. W czwartym secie Polakowi groziło przełamanie, ale dwa dobre woleje uratowały sytuację. Francuz nie serwował już tak dobrze i szybko zrobiło się 3:0. Francuz dobiegał jeszcze do piłek, ale woleje Kubota były celne i przynosiły mu kolejne punkty. Przy stanie 5:3 Kubot serwował, Francuz obronił pierwszą piłkę meczową, drugą wpakował forhendem w siatkę i po dwóch godzniach i szesnastu minutach Polak mógł wymienić uścisk dłoni i zatańczyć zwycięskiego kankana.

Mecz zakończył się wynikiem 6:3 3:6 6:3 6:3. Kubot miał 50 bezpośrednio wygranych piłek i 25 niewymuszonych błędów, u Monfilsa ten bilans wyniósł 42 do 15. Polak posłał też cztery asy, Francuz aż siedemnaście.

W czwartej rundzie Polak zmierzy się z leworęcznym Hiszpanem Feliciano Lopezem, który w trzeciej rundzie pokonał Amerykanina Andy’ego Roddicka. Najlepszym wynikiem Łukasza Kubota na londyńskich trawnikach jest druga runda z poprzedniego roku, a w deblu był tu w ćwierćfinale w roku 2009.