Wimbledon: Radwańska w półfinale! "Technika i doświadczenie"!

Agnieszka Radwańska zameldowała się w półfinale Wimbledonu! Polka po zaciętej walce pokonała dzisiaj Madison Keys.

/ Fot. Julian FinneyMadison Keys i Agnieszka Radwańska na korcie spotkały się czwarty raz. Krakowianka podtrzymała dobrą passę i po raz kolejny mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Jednak dzisiejsze spotkanie do łatwych na pewno nie należało. Reprezentantka ma dopiero 20 lat, a już ma bardzo duże umiejętności. Amerykanie wierzą, że w przyszłości Keys zastąpi siostry Williams.
Już na początku I seta widzieliśmy, że będzie to niezwykle zacięty, siłowy i długi pojedynek. Od razu na wejście, zarówno Keys, jak i Radwańska przegrały swoje serwisy. Tenisistki grały punkt za punkt. Przy stanie 6:5 Agnieszka miała szansę zapisać seta na swoim koncie, ale nie wykorzystała piłek setowych. W tie-breaku 26-letnia Polka już nie pozostawiła rywalce złudzeń.
Drugi set został rozstrzygnięty dosyć szybko. Radwańska w pełni kontrolowała sytuację do stanu 4:3. Potem kontrolę nad grą przejęła Keys, która z każdym punktem grała coraz pewniej. Amerykanka szybko dostała swoją szansę i jej nie zmarnowała. Reprezentantka USA wygrała 6:3.
Trzecia odsłona meczu była podobna, jak dwie pozostałe. Keys coraz częściej ryzykowała, bo wiedziała, że nie ma nic do stracenia. Zadziwiająco dużo szczęścia było po stronie Amerykanki - piłka wiele razy upadała na linii końcowej bądź tuż za siatką. Radwańska mimo silnego serwisu rywalki nie poddawała się. Coraz częściej zmuszała Keys do biegania, co poskutkowała punktami dla Polki. Ostatecznie krakowianka wygrała III seta 6:3.
W czwartek popularna "Aga" zagra w półfinale z Garbine Muguruzą.

Agnieszka Radwańska - Madison Keys 7:6, 3:6, 6:3