Wimbledon. Rekordowy mecz w trzech odsłonach

Mecz, który Amerykanin John Isner i Francuz Nicolas Mahut rozegrali w pierwszej rundzie podczas tegorocznego Wimbledonu był najdłuższym w historii tej dyscypliny i pobił wiele tenisowych rekordów.

John Isner / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:John_Isner.jpg&filetimestamp=20070815095208W tegorocznym Wimbledonie John Isner (206 cm wzrostu) został rozstawiony z numerem 23, Nicolas Mahut przebijał się przez eliminacje. W pierwszej rundzie pokonał Kanadyjczyka Franka Dancevicia, w drugiej Brytyjczyka Alexa Bogdanovicia, a w trzeciej Austriaka Stefana Koubka. Spotkanie Amerykanina i Francuza zaczęło się 22 czerwca na korcie nr 18.

Tego dnia zawodnicy rozegrali cztery sety i przy wyniku 4:6, 6:3, 7:6(7), 6:7(3) mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności. Ostatni, piąty set miał zostać rozegrany następnego dnia, 23 czerwca w środę.

Zawodnicy wznowili grę w środę około godziny czternastej. I grali przez następne siedem godzin, utrzymując swoje serwisy, aż przy wyniku 59:59 znów zaczęło robić się ciemno. Francuz stwierdził, że chce grać dalej, ale nie widzi piłki i o godzinie 21.20 szwedzki arbiter Mohamed Lahyani zawiesił trwające dziesięć godzin spotkanie. Nieco wcześniej współpracy odmówiły turniejowe tablice wyświetlające wynik.

Programiści odpowiedzialni za sprzęt stwierdzili, że tablice były zaprogramowane na maksymalny wynik po 47, na szczęście szwedzki arbiter trzymał rękę na pulsie i przez cały czas podawał właściwy wynik. Także tablice internetowe zawiodły, resetując się przy wyniku po 50, a
operatorzy strony prosili, żeby do wyświetlanych cyfr tego seta dodawać pięćdziesiąt. Ten set zajął więcej czasu, niż jakikolwiek mecz rozgrywany podczas tegorocznego Wimbledonu.

- Walczymy tak, jak nigdy wcześniej. Wrócimy tu jutro i zobaczymy, kto wygra - powiedział Nicolas Mahut. - On serwuje fantastycznie, ja serwuję fantastycznie, coś takiego się już nie powtórzy - dodał John Isner.