61615 miejsce

Wimbledon: Szarapowa i Kwitowa zagrają w finale

Dla Kwitowej będzie to pierwszy występ w wielkoszlemowym finale, Szarapowa wygrała ten turniej w roku 2004, pokonując niespodziewanie Serenę Williams.

Maria Szarapowa / Fot. EPA/SUZANNE PLUNKETTW pierwszym półfinale spotkały się Białorusinka Wiktoria Azarenka (nr 4) i Czeszka Petra Kwitowa (nr 8). Te dwie zawodniczki grały ze sobą wcześniej czterokrotnie, ale to Czeszka wygrała jedyne spotkanie na trawie, rok temu na Wimbledonie.

Azarenka stwierdziła przed meczem, że jej trener także gra lewą ręką, co na pewno pomoże jej przy grze z leworęczną Czeszką. Tak się jednak nie stało. W pierwszym secie Kwitowa błyskawicznie zdobyła przełamanie, trafiała w linie, a Azarenka wygrywała pojedyncze piłki, gdy tylko potrafiła zmusić Czeszkę do biegania.

W drugim secie coś się zacięło w grze Kwitowej, jej płaskie zagrania przestały trafiać w kort. Białorusinka tylko raz przełamała Czeszkę, miała jeszcze szansę na drugi break, ostatecznie ta przewaga wystarczyła jej do wygrania tej partii.

W trzecim secie Kwitowa jako pierwsza uzyskała przełamanie, Azarenka coraz słabiej radziła sobie z leworęcznym serwisem Czeszki, udało jej się wygrać jeszcze jednego gema. Białorusinka miała szansę na poprawienie wyniku swoim podaniem, ale przy drugiej piłce meczowej popełniła podwójny błąd serwisowy, kończąc mecz wynikiem 1-6 6-3 2-6 po godzinie i 44 minutach.