Facebook Google+ Twitter

Winamp nie "umarł"! Microsoft uratuje popularny odtwarzacz?

Pomimo zapowiedzi firmy AOL, która informowała, że od 20 grudnia 2013 roku nie będzie można pobrać odtwarzacza multimediów Winamp, program nadal jest dostępny w sieci. Podobno prowadzone są zaawansowane rozmowy w sprawie jego sprzedaży.

Na oficjalnej stronie Winampa ciągle możemy pobrać ten program / Fot. Screen ze strony www.winamp.comFirma AOL informowała niedawno, że po 15 latach funkcjonowania przestaje finansować projekt Winamp i odtwarzacz multimediów od 20 grudnia 2013 r. będzie niedostępny w sieci. Okazuje się, że program nadal można pobrać za darmo na oficjalnej stronie winamp.com.

Na razie firma AOL nie zdradza, dlaczego odtwarzacz jest ciągle dostępny w sieci. Z kolei specjalistyczny serwis techcrunch.com, należący właśnie do AOL, informuje o tym, że finalizowane są rozmowy w sprawie kupna Winampa oraz połączonego z nim Shoutcasta, umożliwiającego słuchanie radia w internecie! Według techcrunch.com popularny odtwarzacz uratuje gigant Microsoft.

Chociaż w sprawie oficjalnego stanowiska nie wydał ani AOL, ani Microsoft, wydaje się, że Winamp nie zniknie z sieci. Ucieszy to na pewno internautów, którzy w niespełna miesiąc zebrali 46 tys. podpisów pod petycją, w której domagają się kontynuowania projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.