Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19613 miejsce

Windows 10 za darmo, nowa przeglądarka Spartan i okulary HoloLens. Poznaj nowości Microsoftu

Microsoft pracuje nad okularami HoloLens, które wykorzystują "rozszerzoną rzeczywistość". Obiecuje też przeglądarkę, która ma zastąpić Internet Explorer i darmową aktualizację Windows 10.

 / Fot. MicrosoftPlotki o darmowej aktualizacji pojawiły się wcześniej. Okazuje się jednak, że najnowszą wersję systemu operacyjnego Microsoftu otrzymają nie tylko użytkownicy Windows 8.1 i Windows Phone 8.1, ale również korzystający z niezwykle popularnej "Siódemki". Nie podano szczegółów aktualizacji. Wiadomo jedynie, że klienci używający starszych wersji Windowsa będą mogli skorzystać z niej za darmo przez rok. Później pojawić się mają opłaty.

Microsoft potwierdził również wcześniejsze przecieki dotyczące nowej przeglądarki. Trwają pracę nad projektem o kodowej nazwie Spartan. Nowy produkt zastąpi w przyszłości Internet Explorera. Wygląd nowej aplikacji zbliża ją do Firefoksa i Chrome'a. Zgodnie z doniesieniami z przełomu roku przeglądarka będzie współpracowała z osobistym asystentem o nazwie Cortana. Dzięki temu rozwiązaniu zintegrowanie z nią zostaną takie polecenia, jak planowanie lotów, rezerwacja hoteli czy śledzenia paczek. W Spartanie otworzymy również plik .pdf czy dodamy własne notatki. Specjalny tryb przeglądania umożliwi wyeksponowanie tekstu (na podobnej nieco zasadzie jak np w trybie Reader w Safari).

Czytaj także: Sonda Świt dostarczyła nowe zdjęcia planety karłowatej Ceres. W marcu wejdzie na jej orbitę


Kolejna nowość to okulary HoloLens, wykorzystujące tzw. rozszerzoną rzeczywistość.. Rozwiązanie Microsoftu - najprościej rzecz ujmując - pozwala "nałożyć" na to co widzimy obiektów, z którymi możemy wejść w interakcje. Innymi słowy nasz świat staje się jednym wielkim ekranem, na którym możemy wyświetlić np. projekt nad którym pracujemy i rozwijać go w konkretnym otoczeniu lub choćby zagrać w znanym nam otoczeniu w ulubioną grę. "Twój świat cyfrowy zostanie zmieszany ze realnym". Technologia ma "dostosowywać się do naturalnych sposobów komunikowania się, uczyć się i tworzyć" - twierdzą twórcy tego rozwiązania. Najlepiej HoloLens pokazuje poniższy klip:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.