Facebook Google+ Twitter

Windows 10 zadebiutuje 29 lipca. Aktualizacja będzie bezpłatna dla użytkowników Windowsa 7 i 8.1

Windows 10 trafi na rynek 29 lipca. Użytkownicy Windowsa 7, 8 i 8.1 otrzymają możliwość bezpłatnej aktualizacji systemu do najnowszej wersji. Oprogramowanie udostępnione zostanie w 190 krajach.

 / Fot. MicrosoftUżytkownicy Windowsa 7, 8 i 8.1 mogli dziś zobaczyć w zasobniku ikonkę z logo systemu. Po kliknięciu w nią otwiera się krótki poradnik dotyczący Windowsa 10 i sposobu jego aktualizacji. Microsoft proponuję "rezerwację", co w praktyce ogranicza się do informacji o debiucie systemu przesłanej mailem. Aktualizacja będzie dostępna bezpłatnie. Jej rozmiar to 3 GB. Pobierzemy ją z serwerów koncernu.

Wiadomo już, że system trafi na rynek 29 lipca. Microsoft zachęca użytkowników przypomnieniem o powrocie menu Start. Atutem nowej wersji ma być też szybsze uruchamianie i wznawianie. Firma z Redmond chwali się ulepszonymi zabezpieczeniami w porównaniu z poprzednikami. Dużą nowością będzie przeglądarka Edge, która zastąpi Internet Explorera. Nowy program zostanie zintegrowany z asystentem głosowym Cortana, umożliwi robienie notatek na stronach internetowych. Atutem przeglądarki ma być łatwe udostępnianie treści.

Czytaj także: Siedemnastolatek wymyślił aplikację, która może stać się pierwszym komunikatorem dla niesłyszących


Windows 10 będzie wieloplatformowy. Microsoft zapewnia, że programy odtworzymy zarówno na komputerze PC, tablecie i smartfonie. Aktualizacja udostępniona zostanie w 190 krajach świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.