Facebook Google+ Twitter

Windows 10 zamiast 9. Microsoft zapowiedział nowy system. Pojawi się w połowie 2015 roku

Microsoft zapowiedział swój nowy system. Jedynym zaskoczeniem będzie nazwa produktu. W połowie przyszłego roku zadebiutuje komercyjnie Windows 10.

 / Fot. MicrosoftMicrosoft zaskoczył wszystkich. Światowe media od miesięcy rozpisywały się o Windows 9, tymczasem koncern postanowił oznaczyć swój nowy system operacyjny liczbą 10. Skąd ten pomysł? W zasadzie nie wiadomo. Zapewne trochę prawdy jest w stwierdzeniach, że firma chce się odciąć od niezbyt udanej ósemki. Jej wiceprezes Terry Myerson z kolei zapowiedział, że "Dziesiątka" będzie pierwszym krokiem do stworzenia systemu nowej generacji.

Windows 10 pojawi się dopiero w połowie przyszłego roku. To kolejne zaskoczenie, biorąc pod uwagę w jakim tempie wydawane są kolejne wersje choćby systemów mobilnych.

Nie zaskakuje z kolei to, co Microsoft pokazał w swojej zapowiedzi. Windows 10 zatem będzie kompromisem między popularną Siódemką i Ósemką. Objawiać się on będzie przede wszystkim możliwością wyłączenia kafelkowego ekranu startowego. Użytkownicy będą mogli korzystać z Menu Start w kształcie podobnym do poprzedników Ósemki. Kafle będziemy mogli przypiąć właśnie w tym miejscu.

Ważnym elementem nowego intefejsu jest możliwość obsługi aplikacji z Microsoft Store w okienkach. Do tej pory działy one w trybie pełnoekranowym. Pojawią się one na pasku zadań, będzie można je zminimalizować. To dobra wiadomość.

Microsoft zaprasza na konferencję. Coraz więcej szczegółów dotyczących nowego systemu


Kilka tygodni temu wyciekły filmy prezentujące wczesną wersję rozwojową systemu. Jednym z nowych elementów były wirtualne pulpity. Wczorajsza prezentacja to potwierdziła. Dodanie nowego obszaru roboczego przypomina rozwiązania z Linuksa.

Od 1 października dostępna będzie Windows 10 Enterprise Technical Preview. Obecnie na stosownej stronie znajdziemy jedynie informację, że Microsoft przygotowuje się do uruchomienia programu Windows Insider Program i udostępnienia wersji rozwojowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.