Facebook Google+ Twitter

Windows 7 i Xbox 360 mają zniknąć ze sklepów w Niemczech

Niemiecki sąd wydał w środę, 2 maja, wyrok na podstawie którego ze sklepów w Niemczech mają zniknąć Windows 7 i Xbox 360. Decyzja związana jest z naruszeniem przez Microsoft patentów Motoroli.

Decyzją sądu Windows 7 i Xbox 360 mają zniknąć ze sklepów w Niemczech. / Fot. Rico Shen, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2007-08AztecWinterCup_GundamMusouGamingArea.jpgMotorola pozwała komputerowego giganta o to, że narusza jej patenty związane z oprogramowaniem do kompresji wideo. W środę sąd w Mannheim uznał, że patenty te niezgodnie z prawem wykorzystywane są w systemie operacyjny Windows 7, programie Windows Media Player i konsoli do gier Xbox. Zgodnie z postanowieniem, Microsoft ma wycofać te produkty z niemieckiego rynku.

Jak podaje TVN24.pl, Microsoft zapowiedział złożenie wniosku do sądu apelacyjnego. Postępowanie w tej samej sprawie toczy się w Seattle. Zgodnie z jego postanowieniem zakazano Motoroli wymuszania na Microsofcie wykonywania decyzji sądu niemieckiego. Ma potrwać to do czasu wydania wyroku przez sąd amerykański, co ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Microsoft zaznaczył więc, że nie ma zamiaru wycofywać swoich produktów z Niemiec.

Sprawa jest elementem wojny patentowej, jaką toczą miedzy sobą producenci oprogramowania do smartfonów i tabletów. Koncern Billa Gatesa w kwietniu, podjęł decyzję o przeniesienie swojego regionalnego centrum dystrybucyjnego z Niemiec do Holandii.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.