Facebook Google+ Twitter

Windows 7 Release Candidate tylko do lipca!

Od maja na oficjalnej stronie Microsoftu można pobrać nowy system Windows 7 w wersji RC. Oczywiście już teraz śmiało mogę powiedzieć, że nowy system jest mniej wymagający od swojego poprzednika.

 / Fot. Foto: microsoft.comPoprzednia wersja systemu Windows Vista nie cieszyła się zainteresowaniem użytkowników oprogramowania. Jednak od 5 maja br. firma Microsoft Corp. udostępniła publicznie wersję RC systemu Windows 7, którą do końca lipca możemy pobrać z witryny Microsoftu.

Co ciekawsze, system będziemy mogli używać aż do 1 czerwca 2010 roku - co oznacza, że każdy może bezpłatnie korzystać z tej wersji ponad rok. Ale co po roku?! I tu jest haczyk. System ten przestanie działać ponieważ nie będzie udzielana mu pomoc techniczna co doprowadzi do restartu komponentu.

Wersja Release Candidate jest, jak wspomniałem wcześniej, mniej wymagająca. Minimalne wymagania sprzętowe do poprawnego działania systemu w wersji RC (i nie tylko) obejmują procesor z taktowaniem 1 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej, 16 GB wolnego miejsca oraz grafikę z obsługą bibliotek DirectX 9.

Wersja RC to, jak zapowiadają sami twórcy, ostateczna wersja przed oficjalnym wydaniem Windowsa 7 w pełnej wersji, która jest planowana na przyszły rok. Ja oczywiście zachęcam do pobrania wersji RC by ją samemu ocenić i zapoznać się z jego nowymi funkcjami. Pobrać ją możemy za pomocą strony Microsoft Download Center. Użytkownicy, którzy jednak chcą wykorzystać tryb Windows XP i Windows Virtual PC, również mogą pobrać odpowiednie pliki z tej samej witryny internetowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.