Facebook Google+ Twitter

Windows 8 bez menu Start? Classic Shell potrafi to zmienić

Nowa odsłona giganta wśród systemów operacyjnych idzie z duchem czasu i stawia na minimalizm. W Windowsie 8 użytkownicy nie znajdą menu Start. Jest jednak na to sposób.

 / Fot. Materiały prasoweMicrosoft stawia na radykalne zmiany - rezygnuje z menu Start w ofercie kolejnej odsłony znanego na całym świecie Windowsa. Menu towarzyszyło użytkownikom systemu od 1995 roku - można przeczytać na technowinki.onet.pl.

Jest to zmiana, która dla wielu tradycjonalistów będzie trudna do zaakceptowania.
Z tego powodu będą musieli zmienić nawyki lub skorzystać z rozwiązania, jakie oferuje np. Classic Shell.

Classic Shell to jeden z programów, dzięki którym można na komputerze zainstalować brakujący element w postaci np. Menu Start. Przywraca on na dotychczasowe miejsce przycisk z logo Windows. Menu uruchomione w wyniku kliknięcia tego przycisku, przypomina to, z którego można było korzystać w systemie Windows 98 i częściowo to z Windows Vista. Widok menu moze być dowolnie ustawiony przez użytkownika.

Menu Classic Shell pozwala użytkownim skorzystać z listy pogramów zainstalowanych na komputerze, ostatnio używanych dokumentów, wyszukiwarki programów i wyszukiwarki systemowej. Menu może być w pełni przystosowane do osoby użytkującej - można wybrać skórkę lub samemu ją stworzyć.

Program działa w systemach operacyjnych Windows XP, Vista, 7, a także nowym na rynku Windows 8, a interfejs dostępny jest w języku polskim.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

I w ten sposób znowu mamy to samo. Microsoft "wie lepiej", więc ktoś zarobi na przywracaniu systemu do wyglądu takiego jak użytkownikom pasuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nicki
  • Nicki
  • 03.09.2012 21:04

Substytut menu Start był już używany w Windows 3.1 i był to naprawdę dobry sposób dostępu do zainstalowanych aplikacji. Co gorsza, to ten pamiętny substytut z Windows 3.1 potrafił mniej więcej to co potrafi pasek zadań w Windows 7. Zdolni programiści wtedy byli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.