Facebook Google+ Twitter

Windows 8 dostępny już w październiku

Na Światowej Konferencji Partnerów (WPC 2012), Tami Reller z Microsoftu ogłosiła, że Windows 8 trafi do generalnej sprzedaży pod koniec października.

Windows 8 Start Screen / Fot. AllThingsDigital 9 Conference (Press Kit) Gigant z Redmond kończy powoli pracę nad systemem i zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami wszystko idzie zgodnie z planem. Wersja RTM (Release to Manufacturing) będzie dostępna już w pierwszym tygodniu sierpnia a generalna sprzedaż systemu zacznie się pod koniec października.

Windows 8, od kiedy po raz pierwszy został pokazany światu budzi bardzo skrajne emocje. System ma zupełnie inną szatę graficzną niż to, co znamy z bardzo popularnego Windows 7. Również wielką niespodzianką jest cena uaktualnienia, które to będzie kosztować tylko około 40 dolarów. To o wiele mniej niż firma życzyła sobie za wszelkie poprzednie wersje Windowsa.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Przy każdym nowym wydaniu Windows wzbudza spore emocje wśród użytkowników. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, w końcu to najbardziej rozpowszechniony produkt na komputer. Początkowo jak zwykle będą wieszczone psy na Microsofcie, bo starsze wersje programów nie chcą współpracować z tym nowym systemem etc. Z czasem wszyscy jednak będą na niego imigrować, bo znowu nowe programy będą tylko na nim poprawni funkcjonować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Igor Kałczyński - nie wiem jaki ma Pan laptop, nie wiem jak Pan instalował, więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe jak z kompatybilnością programów.

Interfejs jest fajny, ale na urządzenia z ekranem dotykowym. Dlaczego MS nie dało możliwości wybory między Metro a Aero? W ten sposób skasowali starszych użytkowników. Na Youtube młody chłopka sadza ojca przed komputerem (użytkownikiem W7) i prosi go o zrobienie czegokolwiek na W8. Po 10 minutach starszy pan rezygnuje, bo nie łapie o co w tym wszystkim chodzi.

Windows 8 na komputerach skończy jak Vista. Kolejny raz MS olało klientów, nie uczą się na błędach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink - to może ja cos źle robiłem lub coś jest nie tak z moim laptopem?

1.Instalacja. Po restarcie czarny ekran. Pewnie konflikt karty graficznej. Wystartował z "safe mode". Z "normal mode" nie było mowy.
2. Rozdzielczość. Nie wiem dlaczego ale ekran był nie czytelny przy rozdzielczości 1366x768.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bardzo rozumiem co Pan ma na myśli? openSUSE się instaluje i działa. Od razu. Łatwiejszy jest w obsłudze niż Windows.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Grzegorz Wink - Niestety ale dla mnie wszystko musi działać "out of the box" czyli jakikolwiek Linux odpada w przedbiegach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak jak napisałem wcześniej. Windows 8 wywołuje wielkie emocje i skrajne opinie.

Moje doswiadczenia: używam od pierwszej powszechnie dostępnej wersji. Najpierw Developer Preview, na tablecie który był rozdawany na konferencji Build. Tablet ciężki i nieporęczny ale pierwsze wrażenie dobre. A teraz używam go codziennie na laptopie (Release Preview) a proszę mi wierzyć że nie służy on mi tylko do pisania maili i przeglądania internetu. Piszę i robie na nim grafikę i nie widzę żadnego problemu z samym użytkowaniem Windowsa 8. Myślę, i jest to moja opinia, że wystarczy tylko chcieć.

Dla tych którzy jeszcze nie próbowali: Dajcie temu szansę. Nie tylko przez godzinę lub dwie ale przez miesiąc. Wtedy będziecie mieć swoją opinię czy jest to be czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I znowu ludzie będą płacić za to samo w innej wersji. Potem się nagle okaże, że MS "dla dobra klientów" skraca wsparcie Win 7 i proponuje wszystkim przeniesienie na nowy system, a gdy tylko tak zrobią zacznie się lansowanie Windows 9. :D A ten "nowy system" to będzie kolejna wersja Visty, którą jak pamiętamy promowali jako "nowy wspaniały system", tylko po to żeby zaraz zastąpić go innym (oczywiście pełnopłatnym).
Ja sobie darowałem kupowanie systemów od nich i korzystam na co dzień z Linuksa openSUSE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie, trochę to abstrakcyjne, ale to jest system robiony raczej pod zwykłych "śmiertelnych" userów. Ciekawa konkurencja dla Androida (pomijam Windows Phone 8) w urządzeniach mobilnych, tabletach itp oraz laptop/pc dla domowych użytkowników. Pozostali i tak zostaną przy Win 7 lub XP. Szczególnie firmy. Win 7 oferuje dużo i ma zaplecze na kilka lat, a jego potencjał jeszcze nie jest w pełni wykorzystany. No i jest jeszcze Linux ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń
edward
  • edward
  • 10.07.2012 10:53

Tak ale świat się zmienia .Więc nie możemy stać w miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.