Facebook Google+ Twitter

Windows 8. "Kafelkowa" rewolucja na wiele platform

Microsoft zaprezentował multiplaftormowy system operacyjny Windows 8. Jego niewątpliwym atutem będzie obsługa, zarówno procesorów w architekturze Qualcomm, ARM, a także tradycyjnych układów Intela i AMD. Co to oznacza dla użytkowników? Że będą mogli korzystać z nowego systemu zarówno na smartfonach, tabletach, desktopach i notebookach.

 / Fot. Materiały prasoweWindows 8 przyciąga uwagę "kafelkowym" interfejsem znanym z Windows Phone 7. Po raz pierwszy od 1995 r. Microsoft zmieni znacząco interfejs użytkownika. Na zaprezentowanym filmie widać, że będzie on przejrzysty i intuicyjny. Użytkownicy urządzeń mobilnych, szczególnie tabletów, ucieszą się z multitaskingu, czyli wielozadaniowości. Dobrą wiadomością będzie także pełna obsługa ekranów dotykowych.

Przeczytaj też: "Marzycielski koncept". Rozmowa z Ewą Sendecką o projekcie Flip Phone


Podstawową zaletą Windows 8 będzie przede wszystkim wspomniana już mnogość platform, które system obsłuży. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste. Przede wszystkim łatwiejsza będzie synchronizacja danych między różnymi urządzeniami i kwestia sterowników. Posiadając smartfon, notebooki, tablet i komputer stacjonarny z jednym system unikniemy problemów z kompatybilnością.

Microsoft był mocno krytykowany za brak rozwiązań dla urządzeń, które dopiero podbijają rynek. Windows 7 nie był zoptymalizowany np. pod tablety. Z tego prostego powodu urządzenia z systemem Microsoft nie były w stanie konkurować z iPadem czy tabletami z Androidem.

Nie jest jeszcze znana data premiery systemu, wiadomo tylko, że ma on się pojawić w 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Taki interfejs, to powinien być bezpłatnym dodatkiem do Windows 7, a nie czymś co nazwą umownie "nowym systemem" i zażądają znowu tej samej gotówki od początku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mka-Windows
  • Mka-Windows
  • 04.06.2011 15:34

Kolejny krok do przejęcia całkowitej kontroli przez Micro$oft nad komputerem użytkownika. A użytkownicy to kupię, bo to takie ładne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz Jarzębowski z Microsoftu mówił niedawno o idei "heads up", jaka miała przyświecać tworzeniu nowego systemu na urządzenia mobilne. Zrób coś i idź dalej, nie musisz długo pochylać głowy nad tym urządzeniem. Ładnie brzmiało, ale co znaczy, trzeba się będzie przekonać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xp
  • xp
  • 04.06.2011 12:03

7 lepsza niestety

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.