Facebook Google+ Twitter

Windows 8 - nowe dziecko Microsoftu

Nowy interfejs oraz szereg zmian w strukturze nowego Windowsa wzbudza wiele emocji. Na jego temat można usłyszeć wiele pozytywnych jak i negatywnych opini.

Sonda

Czy przesiądziesz sie na Windows 8

Nowy interfejs Windows 8 - metro / Fot. pawelWindows 8 (Release Preview) posiada spektrum niespodzianek. Menu start, które towarzyszyło temu systemowi od początku istnienia, trafiło do lamusa. Zamiast niego Microsoft zaserwował użytkownikom wielofunkcyjny interaktywny pasek boczny.

Na pasku zamieszczono ikony umożliwiające wyszukiwanie plików, zarządzanie urządzeniami, czy wyłączenie komputera. System operacyjny bazuje na interfejsie ochrzczonym mianem metro bazującym na efektownych kafelkach.

Działa on na podstawie poleceń wpisywanych bezpośrednio z klawiatury, bez pośrednictwa przycisków. Wystarczy wpisać nazwę aplikacji, a ona od razu się uruchomi.

Gołym okiem widać, że programiści z Microsoftu wzięli sobie do serca opinie użytkowników sugerujące, że w Windows od wielu lat za wiele się nie zmienia. Wprowadzone zmiany w interfejsie mogą jednak nie odpowiadać, tym którzy przyzwyczaili się do obsługi poprzednich wersji Windowsa. Choć to zupełnie normalna reakcja, gdyż jak powiada przysłowie - "nigdy wszystkim się nie dogodzi..."

Dla osób mocno związanych ze starymi rozwiązaniami, Windows postanowił pozostawić w swoich zasobach legendarne gry tj. Pasjans, czy Saper. Wiele obaw wiązało się z tym, czy programy z poprzednich wydań Widnowsa będą zgodne z nowym dziełem Microsoftu. Jak zapewnia Microsoft, programy z Windows 7 będą poprawnie działać na Windows 8.

Eksplorator Windows 8 jak na następne Windows 7 przystało, szybciej kopiuje pliki oraz oferuje kilkanaście nowych funkcji. W Windows 8 Relase Preview można korzystać z bezpłatnych aplikacje. Kafelek "Store" wysyła nas do sklepu Windows Store, z którego możemy pobrać interesujące nas appsy. Wśród nich dostępne są m.in. gry oraz aplikacje społecznościowe. Aby zainstalować wybraną z nich wystarczy kliknąć "instaluj".

Cały proces zostanie wykonany automatycznie z poziomu przeglądarki internetowej. Po instalacji wracamy do interfejsu metro, na którym wyświetli nam się ikona, po kliknięciu w nią możemy już korzystać z zainstalowanego pliku. Microsoft oddaje do dyspozycji swoich użytkowników 7GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

Aby zapisać plik w tzw. chmurze wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w wolne miejsce na pulpicie i wybrać polecenie "Dodaj". Jest to bardzo ciekawa opcja; aby zrozumieć w pełni sposób działania tej funkcjonalności trzeba po prostu samemu ją przetestować.

Z czasem, gdy finalna wersja systemu zostanie wydana, wówczas będzie można dokonywać wszelakich obiektywnych porównań. Obecnie można powiedzieć, iż system rokuje dobrze. Wszystkie te nowe usługi, aplikacje przyciągają uwagę i zachęcają do ich przetestowania.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.