Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19796 miejsce

Windsurfing na Narodowym 5-7 września w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie zamienia się 5 września w ogromną arenę zmagań zawodników sportów wodnych. Windsurfing na Narodowym to trzy dni wodnego szaleństwa w basenie wypełnionym 3 milionami litrów wody.

 / Fot. mat. prasoweNa Stadionie Narodowym pojawią się najlepsi windsurferzy na świecie, a wśród nich aż ośmiu Polaków. Rozgrywany w dniach 5-7 września Windsurfing na Narodowym jest częścią prestiżowego cyklu PWA World Tour.

Na czas zawodów Stadion Narodowy przejdzie wielką metamorfozę. W ostatnich tygodniach był już boiskiem piłkarskim, halą lekkoatletyczną i największym siatkarskim parkietem świata – teraz stanie się basenem, na którym rywalizować będą największe gwiazdy windsurfingu.  / Fot. mat. prasowe

Na płycie stadionu jest już gigantyczny basen wypełniony 3 mln litrów wody. Główna arena zawodów ma 90 m długości i 33 m szerokości. Wiatr wytworzą 34 wiatraki ustawione wzdłuż basenu. W porywach będzie wiać nawet do 70 km/h!

Lista zawodników, którzy wystąpią podczas Windsurfingu na Narodowym jest już zamknięta. Liczy ona blisko 70 nazwisk. Wśród nich są oczywiście aktualni mistrzowie świata Marcilio Browne, Antoine Albau i Kiri Thode. Jedną z gwiazd jest też Steve Allen, który dziewięciokrotnie zdobywał tytuł najlepszego windsurfera na globie.

 / Fot. mat. prasoweNasze serca zabiją jednak znacznie szybciej, gdy do rywalizacji podczas Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu przystąpią zawodnicy z orzełkiem na piersi. Polskę reprezentować będzie aż ośmiu zawodników. To rekord w historii PWA World Tour. Pewni występów w sobotnich finałach są: Justyna Śniady, Zofia Klepacka i Maciej Rutkowski. Przez kwalifikacje przedzierać się będą: Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Jakub Kawalkowski, Jakub Kosmowski, Robert Bałdyga.

- To świetna promocja dla naszej dyscypliny sportu i olbrzymia promocja dla Warszawy. Jestem przekonana, że będzie to jedno z największych widowisk sportowych tego roku, przecież nie codziennie można podziwiać ekstremalne sztuczki na desce w samym centrum miasta – podkreśla Zofia Klepacka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 / Fot. mat. prasoweWindsurfing na Narodowym to trzy dni wielkich sportowych emocji. 5 września to treningi i kwalifikacje, 6 września – 6 finałów kobiet i mężczyzn w trzech konkurencjach: wave & jump, freestyle i slalom.

Niedziela to natomiast Festiwal Sportów Wodnych, a w nim: Red Bull Speed Challange by Björn Dunkerbeck, czyli bicie rekordu prędkości na desce windsurfingowej, pokaz flyboard, Halowe Mistrzostwa Polski w klasie laser, mecz wodnego polo, pokaz narciarstwa wodnego i emocjonujące zawody wakeboardingowe „King of the Stadium”.

7 września ośmiu zawodników będzie rywalizować o tytuł Króla Stadionu i nagrodę pieniężną 2 tysiące Euro – bo Król jest tylko jeden!

Windsurfing na Narodowym, 5-7 września 2014
, bilety od 20 zł, do kupienia na www.windsurfing2014.pl, eventim.pl , groupon.pl i eBilet.pl.(źródło: materiały prasowe)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.