Facebook Google+ Twitter

Windykator nie wejdzie do Redanu

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-17 07:39

Redan, właściciel popularnych marek Top Secret i Troll, została uratowana przed wejściem windykatora, a być może nawet przed bankructwem.

Łódzkiej firmie udało się porozumieć z bankami w sprawie rozłożenia 80-milionowego zadłużenia. Porozumienie zawarto "za pięć dwunasta", banki Pekao SA, Millennium oraz BRE tylko do soboty zobowiązywały się nie posyłać do Redanu swoich windykatorów. Łódzka spółka podpisała już umowę z Pekao. Należne temu bankowi 33 mln zł ma zapłacić do 30 kwietnia 2007 r. Jako zabezpieczenie ustanowiono hipoteki na majątku Redanu (między innymi łódzkich nieruchomościach przy ul. Żniwnej i Aleksandrowskiej), a także zastawy rejestrowe na znakach towarowych: "Happy Kids", "Top Secret", "Troll".

Dług w wysokości 80 mln zł powstał, gdyż Redan nie mógł spłacić kredytów zaciągniętych w tych bankach. Kiedy nie powiodła się pierwsza próba porozumienia z wierzycielami, firma próbowała wstrzymać spłatę zadłużenia, wszczynając postępowanie naprawcze. Nie zezwolił na to łódzki sąd.

Pozytywne zakończenie negocjacji z bankami korzystnie wpłynęło na notowania spółki na warszawskiej giełdzie. W miniony piątek akcje Redanu kosztowały 4,90 zł i były o złotówkę droższe niż przed miesiącem.
(pb)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.