Facebook Google+ Twitter

Winnicki atakuje polskich polityków za antyrosyjskość

Według Roberta Winnickiego antyrosyjski kurs polskich elit w sprawie Ukrainy jest dowodem na ich zaprzaństwo albo głupotę.

Robert Winnicki napisał na portalu prawica.net, że polscy politycy, którzy prowadzą antyrosyjską politykę w sprawie Ukrainy są "zdrajcami albo idiotami". Winnicki uważa tak dlatego, że uczynili oni z Polski najbardziej antyrosyjskie państwo w całej Europie. Jeden z liderów RN zwraca uwagę, że Polska nie ma siły aby prowadzić taką politykę, a po drugie zachód wbrew wcześniejszej propagandzie stara się porozumieć z Rosją: "Polska „walczy” z Rosją, a „sprzymierzony z nami” Zachód się z nią dogaduje. Szokujące? Oburzające? Nieprawdopodobne? Nie. Jest to oczywiste dla każdego, kto nie miał i nie ma oczu zaślepionych hurra-unijną i hurra-natowską propagandą."- pisze Winnicki.

Winnicki przypomina, że najbardziej prawicowy przywódca w Unii Europejskiej, Victor Orban, na którego powoływali się politycy PiS w konflikcie wokół Ukrainy trzyma stronę Rosji. Podobnie jest z tzw. "prawdziwą prawicą" do, której zalicza się Ruch Narodowy oraz Kongres Nowej Prawicy. Jej reprezentanci twierdzą od samego początku, że to UE oraz USA wywołali rewolucję na Ukrainie. A Janusz Korwin- Mikke nawet powtórzył za Władimirem Putinem, że w Polsce byli szkoleni "terroryści z Majdanu".Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Cóż, te podziały przebiegają już inaczej. Mamy uraz do Rosjan, ale to jeszcze nie tłumaczy tendencyjności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"- Węgry nie są częścią tego konfliktu - oznajmił premier. - Węgrzy są bezpieczni na Węgrzech i są także bezpieczni w ukraińskim regionie Zakarpacia. Węgierski rząd pracuje, by tak pozostało."
"Szef węgierskiego rządu ma nadzieję, że Unia Europejska zaniecha dalszego nakładania sankcji wobec Rosji. Jego zdaniem, ograniczenie kontaktów gospodarczych z Moskwą osłabi gospodarkę Węgier i Rosji."
Orban wychodzi z założenia, że bliższa koszula ciału, a w sytuacji, gdy pożyczył od Rosji 10 mld euro na rozbudowę elektrowni atomowej w Paks, ta koszula łatwo mogłaby zostać zdarta razem ze skórą... A skoro "historia magistra vitae est", to warto pamiętać o udziale Węgier w niemieckim podziale Czechosłowacji i o przystąpieniu przez ten kraj do Państw Osi.
BTW, w opresji znaleźli się również Bułgarzy - 85% dostaw gazu ziemnego dla tego kraju pochodzi z Rosji, jedyna krajowa rafineria Neftochim-Burgas należy do rosyjskiego Łukoilu, a dostawy do niej wędrują przez Ukrainę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Victor Orban nie bez powodu trzyma z Rosją . Zaciągnę gigantyczny kredyt ...a jak Putin zechce zwrotu albo odsetki pójdą o 1000 % Węgry zbankrutują .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.