Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2012 miejsce

Wino, śpiew i taniec, czyli "Wieczór bałkański" w Studio Buffo

"Wieczór bałkański" Janusza Józefowicza to niezwykły koncert, dzięki któremu można poczuć bałkańskie klimaty - m.in. greckie, tureckie, mołdawskie i bośniackie.

Artyści Studio Buffo / Fot. Daniel Kruczyński, Studio BuffoPodczas "Wieczoru bałkańskiego" można usłyszeć najsłynniejsze bałkańskie piosenki, które interpretują artyści Studio Buffo. Wśród nich są: Janusz Józefowicz, Natasza Urbańska, Monika "Dzidzia" Ambroziak, Mariola Napieralska, Natalia Srokocz, Natalia Krakowiak, Natalia Kujawa, Aleksandra Zawadzka, Maria Tyszkiewicz, Jerzy Grzechnik, Artur Chamski, Krzysztof Rymszewicz, Jan Traczyk i Marcin Tyma. Wokalistom towarzyszy orkiestra Janusza Stokłosy oraz tancerze: Janja Lesar, Krzysztof Hulboj, Dominika Gajduk, Karolina Królikowska, Aleksandra Popławska, Błażej Ciszek, Paweł Orłowski, Łukasz Trautsolt i Sebastian Lubański.

Janusz Józefowicz / Fot. Daniel Kruczyński, Studio BuffoPomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem "Wieczoru bałkańskiego" jest Janusz Józefowicz, który jak zwykle stanął na wysokości zadania i był świetnym konferansjerem. Podobnie jak podczas "Wieczoru francuskiego", "Wieczoru rosyjskiego" i "Wieczoru włoskiego". Przybliżał widzom piosenki i ich wykonawców, opowiadał anegdoty i żartował. Zachęcał także do wspólnej zabawy, tańczenia "Opa opa" zespołu Antique czy wspólnego śpiewania refrenów. Nie było się czego krępować, gdyż na widowni panowała luźna atmosfera. A publiczność częstowana była winem.

Jeśli chodzi o warstwę artystyczną, to była na wysokim poziomie. I choć wszyscy artyści byli świetni, to kilka wykonań zapadło w pamięć na dłużej. Najbardziej piosenka "Tabakiera" Kayah i Gorana Bregovicia w wykonaniu Moniki "Dzidzi" Ambroziak: Twej tabakierze dziś. Jak przyjaciółce drogiej. Powierzam moje łzy. Choć noc nie śpimy obie. Już wtorek wygasł gdzieś. Za oknem środa rano. Jak dawniej wszystko jest. Choć nie tak samo. Hej tabakiero czas. Na sen lecz nim odfrunę. Ty papierosa daj. Jak jego pocałunek zaśnij i niczego na dzisiaj już nie żałuj. Masz znak na sobie jego inicjałów. Choć wokalistka pięknie śpiewała, to nie mogłam oderwać wzroku od cudownego tanga zaprezentowanego przez Janję Lesar i Krzysztofa Hulboja, mistrzów tańców latynoamerykańskich. Poruszali się po scenie z taką lekkością, jakby płynęli.

Bardzo podobała mi się także piosenka "Byłam różą" Kayah i Gorana Bregovicia w wykonaniu Marioli Napieralskiej: Kiedyś byłam różą dla twojego serca. Kiedyś byłam różą twoją. Cierniem jestem dziś. Gdy się przyglądasz mi. Nie kobietą. Bóg mi daje. Bóg mi odbiera. Kiedyś różą byłam. Lecz nie jestem teraz.

Artyści Studio Buffo / Fot. Daniel Kruczyński, Studio BuffoKolejnym utworem wartym uwagi był "Prawy do lewego" Kayah i Gorana Bregovicia w wykonaniu zespołu Studio Buffo: W dużej sali duży stół. A przy nim gości tłum. Gospodarz zgięty wpół. Bije łychą w szklanę. Cisza chciałbym toast wznieść. Jak można to na cześć. Ojczyzny w której wieść. Przyszło życie nasze hej. Na scenie dużo się działo - akrobacjom nie było końca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.