Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28514 miejsce

Winston Churchill jest winien Hindusom 13 rupii za whisky

Właściciele oficerskiego klubu ponad 100 lat czekają na należne im pieniądze, które winien im był niejaki Winston Churchill.

Winston Churchill / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Churchill_HU_90973.jpgZbieżność imiona i nazwiska nie jest przypadkowa. Były premier Wielkiej Brytanii widnieje na ręcznie napisanej liście dłużników, która wisi na ścianie klubu oficerskiego w Bangalore w Indiach. Dług wynosi 13 rupli co oznacza, że młody oficer brytyjskiej armii był częstym bywalcem tego klubu i równie często nie płacił za zamówione trunki.

Dług Winstona Churchilla współcześnie traktowany jest jako atrakcja turystyczna. Kiedy po jego śmierci właściciele klubu ujawnili, że znalazł się on na liście dłużników, pojawiały się nawet propozycje angielskich turystów, którzy zapragnęli oddać należną kwotę. Ich zapytania spotykały się jednak z odmową. "Historia to historia. Nie można jej napisać od nowa" - powiedział pułkownik Krishnan Dakshina Murthy, obecny szef klubu Bangalore.

TVN24

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mała historyjka wielkiego człowieka straciłaby na swej atrakcyjności, gdyby rachunek został uregulowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nikt nie pozbędzie się takiego typu reklamy. Jeśli można powiedzieć że u nas bywał Winston Churchill to nie ważne że nie zapłacił jakiegoś rachunku ważne po prostu ze mamy dowód ze był.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.