Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3716 miejsce

Wiocha.pl a legalność portalu i problemy z egzekwowaniem prawa

Portal wiocha.pl otrzymuje zgłoszenia dotyczące nielegalnego wykorzystywania materiałów na swojej stronie, a mimo to nie interweniuje. Jedna z czytelniczek serwisu Wiadomosci24.pl postanowiła, że nie zostawi tej sprawy ot tak.

Odpowiedź na prośbę o usunięcie materiału, w którym została nielegalnie wykorzystana własność innej osoby, bez jej zgody. / Fot. Przemysław Myk Pani Patrycja od lipca 2011 roku oczekuje na usunięcie materiału, w którym widnieje jej zdjęcie. Na zgłoszenie o nadużyciu administratorzy odpowiedzieli tak, jak widać to na zdjęciu pierwszym. Zgodnie z punktem drugim, należy udowodnić, że zdjęcie przedstawia daną osobę, wysyłając: "Maila zawierającego oryginał innego zdjęcia osoby znajdującej się na kwestionowanym zdjęciu (pod warunkiem, że można daną osobę rozpoznać na zdjęciu znajdującym się na stronie)" . Oznacza to wyraźnie, że po podaniu źródła do zdjęć, na których jest ta sama osoba, powinno być to brane pod uwagę... jest jednak inaczej.

Odpowiedź Pani Patrycji na wiadomość od administracji / Fot. Przemysław MykPani Patrycja odpowiedziała na wiadomość od administracji portalu wiocha.pl, lecz do dziś nie otrzymała odpowiedzi, a rezultatów prośby nie zaobserwowała. Oczekujemy na odpowiedzi od innych osób pokrzywdzonych przez ten portal. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu sprawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Krystian Kaczyński
  • Krystian Kaczyński
  • 12.04.2012 22:04

witam jak to napisać do admina żeby usunął to zdjęcie jakieś przykłady.

Komentarz został ukrytyrozwiń
PaulinaWrocawska
  • PaulinaWrocawska
  • 27.02.2012 13:52

to skomplikowane... jest wiele zdjęć które nie powinny trafić na wiochę, ale są też takie które idealnie tam pasują...jest to pewien rodzaj rozrywki, każdy lubi oglądać czyjeś zdjęcia zwłaszcza kiedy są smieszne i nietypowe i bardzo łatwo się w to wkręcić posiadając konto są tam rangi np łowca i szyderca i wkręca się to podobnie jak nabijanie leveli w grze. Można zacząć od najprostszych rozwiązań czyli napisać do użytkownika który wstawił zdjęcie z prośbą o jego usunięcie moja koleżanka tak zrobiła i użytkownik który wstawił jej zdjęcie usunął je w ciągu kilku godzin

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Kowalczyk
  • Paweł Kowalczyk
  • 31.01.2012 21:17

Z tego co widzę w liście nie ma pozycji "link do facebooka" jako wiarygodnej informacji. I nic dziwnego wiele ludzi ma po kilka kont pod różnymi tożsamościami więc nikt nie uzna tego za wiarygodne. Trzeba było wysłać list polecony. Jeżeli po wysłaniu takiego listu nie usuną to można śmiało walić do sądu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.01.2012 14:51

Każdy z nas może mieć "fotę" na jednym z takich serwisów. Przerażające.

Komentarz został ukrytyrozwiń

...O ile Administratorem nie jest jakiś zbuntowany nastolatek. Myślę jednak, że nagłośnienie sprawy dałoby radę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.01.2012 13:27

Trzeba zadzwonic do serwisu, zapytać w imieniu W24, dlaczego nie przestrzegają regulaminu, a potem zgłosić sprawę organom ścigania. I opisać to. Wtedy administrator nie tylko odpisze, ale i dopełni formalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.